İbrahim Büyükak'ın en büyük şansı Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç

Çok Güzel Hareketler Bunlar'da pek çok isim tanıdık. Güldük, eğlendik. Daha sonra her şahane projenin başına geldiği gibi Çok Güzel Hareketler Bunlar da bitti, hem de en güzel yerinde... Haliyle bu ekipte yer alan isimler 'solo' olarak oyunculuk kariyerlerine devam etti. Kuşkusuz en büyük yıldızlar ise '3 Adam'lar oldu...

İbrahim Büyükak'ın en büyük şansı Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç

Sürekli yan yana gördük

Sürekli yan yana gördük

Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak... Yapışık üçüz gibi sürekli yan yana görülen, ortak projelerde karşımıza çıkan bu üçlü yaydıkları enerjiyle de kendilerini kabul ettirmeyi başardı. Ancak bu üçlü arasında da birtakım farklılıklar var elbette.

Akıllara Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç da geliyor

Akıllara Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç da geliyor

Eser Yenenler'in Çok Güzel Hareketler Bunlar öncesindeki projeleri-dizileri ve özellikle son birkaç yıldır magazinel bir figüre dönüşmesi, Oğuzhan Koç'un da şarkıları ve müzik kariyeri biliniyor.

İbrahim Büyükak'a gelince... Akla sadece komik bir adam olması geliyor.  

'Yol arkadaşı'na ihtiyaç var mı?

'Yol arkadaşı'na ihtiyaç var mı?

Yani solo olarak baktığımızda Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç marka olarak tek başlarına da isimlerini kabul ettirmişken; İbrahim Büyükak'ın mutlaka -filmdeki gibi- 'yol arkadaşı'na ihtiyacı var...

'Yol Arkadaşım'ın devamı da geldi. Oğuzhan Koç'u görüyoruz Büyükak'ın yanında.

"Eser Yenenler nerede?"

"Eser Yenenler nerede?"

Hatta "Eser Yenenler nerede?" sorusunu soruyoruz. Büyükak ve Koç, röportajlarda "Eser Bey'in eksikliğini hissediyor musunuz?" sorularına esprili cevaplar veriyor. Asla ciddi bir yol ayrımından bahsedilmiyor.

Ama İbrahim Büyükak için yol ayrımı şart. Neden? Çünkü tek başına da başarılı ve komik bir adam olduğunu kanıtlaması gerekiyor artık. "Eğer Oğuzhan ve Eser olmasaydı İbrahim de olmazdı" algısını yıkması lazım.

Çünkü ister istemez "İbrahim Büyükak'ın en büyük şansı Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç" diye düşünülüyor.

Risk alması şart...

Risk alması şart...

'Yol Arkadaşım 2' gişede başarılı sonuçlar elde etmeyi başardı. İkinci haftasında da liderliği sürdüren filmde 'Büyükak feat. Koç' var.

Filmin senaristliğini üstlenen Büyükak başarısının hiç de azımsanmayacak kısmını Oğuzhan Koç'a borçlu.

Halbuki bu filmde Oğuzhan Koç olmasaydı ve gişede yine şahaneler yaratsaydı... İşte asıl başarı o olurdu. İbrahim Büyükak'ın ilerleyen projelerde risk alması -artık- şart...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak