İngiltere ve İrlanda'daki kondom toplama kararı panik yarattı

Dünyaya leylekler aracılığıyla gelmedik. Bu acı gerçeği bugüne kadar bilmiyorsanız da artık öğrenmenin vakti geldi. Evet, annelerimiz ve babalarımızın cinsel münasebeti sebebiyle doğduk ve yaşamak mecburiyetindeyiz. Cinsel hayat ya da cinsellik konusu okullarda, ders olarak okutulmalı. Çünkü çok sayıda hastalık ve 'kaza' yaşanabilir...

İngiltere ve İrlanda'daki kondom toplama kararı panik yarattı

Prezervatif kazaları can yakıyor

Prezervatif kazaları can yakıyor

Kadınlar da erkekler de cinsel hayatlarına dikkat etmek zorunda. En ufak bir problemde doktora başvurmalı ve tedaviye başlanmalı. 

Bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri elbette 'prezervatif kazası'... Prezervatif kazaları can almıyor, can yakıyor... Doktorların erkeklere söylediği şey nedir? "Korunmasız seks yapmayın..."

Yırtılmamaları şart

Yırtılmamaları şart

Haklılar, kondom şart, kondom cinsel hayatımızın olmazsa olmazı. İşte bu yüzden piyasadaki kondomların da güvenilir olması gerekiyor. En azından yırtılmaması gerekiyor!

İngiliz haber ajansı Reuters'taki son haber ise, erkekleri en kibar tabirle şaşırtmış ve germiş vaziyette.

"Dikkat baba olabilirsiniz!"

"Dikkat baba olabilirsiniz!"

Türkiye'de de satılan dünyaca ünlü bir prezervatif markası, İngiltere ve İrlanda'daki bazı ürünlerini toplama kararı aldı. Peki gerekçe ne? Yırtılma ve patlama riski!

"Dikkat baba olabilirsiniz!" yazılı bir uyarı da konulabilir bu ürünlere. Ama onlar bu yöntemi seçmeyip "Bunun şakası mı olur yahu" diyerek direkt piyasadan toplama kararı almışlar.

İnternet sitelerinden açıklama yaptılar

İnternet sitelerinden açıklama yaptılar

Resmi internet siteleri üzerinden açıklama yapan firma, "Test sonuçlarımız sonucunda İngiltere ve İrlanda'da satılan ürünlerimizin bazılarında yırtılma ve patlama riski olduğunu tespit ettik" diyerek açık açık itirafta bulunmuş.

Söz konusu sağlık ve insanlığın devamı için üremek olduğunda elbette konuya hassas yaklaşılmalı. Dolayısıyla firmanın bu itirafı oldukça değerli.

Baba olmak güzel ama...

Baba olmak güzel ama...

Ancak erkeklerin paranoyaklaşmasına neden olabilir. Bu haberi okuyan erkekler "Madem yırtılabilir, e o zaman güvenli değil" diyerek türlü hastalıklara davetiye çıkartan kondomsuz seksi savunabilir. Elbette doğru olan bu değil. Doktorlar boşuna "Lütfen korunun, dikkatli olun" demiyor. Baba olmak güzel ama sağlıklı bir baba olmak? Asıl mesele bu!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak