İnsan benzeri gizemli yaratık videosu tartışma yarattı

Kanada'nın uzak bir bölgesinde çekildiği iddia edilen videoda görünen insan benzeri tuhaf yaratık sosyal medyayı salladı. Kimisi yaratığın efsanevi Rake Canavarı olduğunu söyledi, kimisi de görüntülerin gerçek olma ihtimaline kuşkuyla yaklaştı.

İnsan benzeri gizemli yaratık videosu tartışma yarattı

 

Ormanın derinliklerinde insana benzeyen, 1.80 m uzunluğunda ve yüz hatları bulunmayan tuhaf bir canlıya denk gelseniz ne yapardınız? Muhtemelen tabana kuvvet olay yerinden bir an önce uzaklaşırdınız.

Kanada'nın ıssız bir bölgesinde yoldan arabasıyla geçen bir kişinin kaydettiği videoda ilginç bir görüntüye rastlandı. Görüntülerde bir geyiğin arkasında insana benzeyen tuhaf bir canlı dikkat çekiyor. 

Bölge sakini Audrée Tanguay Fréchette tarafından kaydedilen görüntülerde bedeni solgun, görüntüsü son derece ilginç canlının ne olduğu konusunda sosyal medyada tahmin patlaması yaşandı.

Kanada'nın Quebec eyaletine bağlı Gaspesie kenti civarlarında kaydedildiği söylenen görüntülerdeki tuhaf canlının, 2003 yılında da gazetelere konu olan, insana benzediği öne sürülen ve Koca Ayak ve Yeti'yi andıran, efsanevi Rake Canavarı olduğu iddia edildi.

Efsaneye göre Rake Canavarı köpek karakteristiği gösteren, bıçak gibi keskin parmaklara sahip, son derece gaddar ve vahşi bir canlı.

 

 

Audrée Tanguay Fréchette'nin 29 Temmuz'da paylaştığı video, 520 binden fazla izlendi.

Videoyu izleyen bazı kişiler, tuhaf canlının geyik avlamaya çalışan Rake Canavarı olduğunu öne sürdü. Bazı kullanıcılar da kambur duruşuna dikkat çekti. Bir başka kullanıcı da tuhaf canlıyı, Yüzüklerin Efendisi serisindeki Gollum'a benzetti. 

Videoya şüpheyle yaklaşanlar, görüntülerin sahte olabileceği ihtimali üzerinde durdu ve yaratık olduğu değerlendirilen noktanın aslında ufak ve sıradan bir leke olduğunu söyledi.

Fakat görüntülerde hareket halinde olduğu görülen beyaz canlının leke olma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.

Sizce bu görüntü bir aldatmaca mı yoksa gerçek mi?

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak