İrem Derici 10 günde, Hatice 1 haftada aşık ediyor! Yok mu arttıran?

Geçtiğimiz günlerde İrem Derici "Kim olursa olsun 10 günde kendime aşık ederim" demiş ve biz erkekleri biraz korkutmuştu. Çünkü aşık etme konusundaki vaatleri hiç de fena değildi. Şimdiyse şarkıcı Hatice bu süreyi 7 gün olarak güncelledi ve "Erkeği kendime 1 haftada aşık ederim" diyerek biz erkekleri biraz daha korkuttu. Biz de korkmaya meyilliysek demek ki...

İrem Derici 10 günde, Hatice 1 haftada aşık ediyor! Yok mu arttıran?

İrem Derici'nin iddiası

İrem Derici'nin iddiası

İrem Derici, bir erkeği 10 günde aşık edeceğini söylemişti. İddiasını da "Hangi müziği dinler, nerelere gider, kadında nelerden hoşlanır, burcu nedir, hepsini araştırıp ona göre davranmak lazım. Ben insanların ilişkilerde 3 ayda yaşadıklarını 1 haftaya sığdırıyorum. Kahve içmeye dünyanın bir ucuna götürüyorum mesela. O adam gitsin başka birinde bu yaşadıklarını bulabilsin bakalım, çok zor" cümleleriyle desteklemişti.


Görüldüğü üzere kendisinin iddialı oluşu bir erkeğe lüksü, hobilerini ve aşkı aşırı hızlı yaşatarak aklını alma yönteminden geliyor. Üst sınırı ise 10 gün olarak belirliyor.

Hatice'nin iddiası

Hatice'nin iddiası

Hatice ise bu süreyi 3 gün kısaltarak 7 günde aşık edeceğini söylüyor. Bu iddiasını da "Mükemmeliyetçiyim. Her gün toz alır temizlik yapar bulaşık yıkarım. Elimde mantı bile açarım. Spor yapıyorum. Zekama güveniyorum. Anaç biriyim. İç dünyam çok farklı" diyerek destekliyor.

Yani özetle kendisi hem ev kadını hem modern kadın. Bu sentez halinden ötürü de iddialı.

10 gün, 7 gün, 3 gün, 15 dakika...

10 gün, 7 gün, 3 gün, 15 dakika...

Erkek ya da kadın, çok da önemli değil. Bir insan başka bir insanı kendine aşık etme konusunda iddialıysa bu konuda süre belirtme ihtiyacı duyuyor. İddiaya girer gibi "Şu kadar günde aşık ederim" tipi söylemler yayılmaya başladıkça her seferinde daha iddialı biri çıkacak ve süreyi kısaltacak.

 

Özellikle genç, medyatik ve iddialı isimler (örneğin evlilik programları ve moda programlarındaki isimler) bu aşık etme süresini günlere değil saatlere indirgeyecek kapasitede.

Bir merkeze bağlanma vakti geldi

Bir merkeze bağlanma vakti geldi

Fakat "şu kadar günde kendine aşık etme" olayı bu furyayla giderse takip edilemez olacak. Bu nedenle bir erkeği ya da bir kadını kendine aşık etme konulu bu açık arttırmanın artık bir merkezi olmalı.

Çünkü iddialı isimler ayrı ayrı açıklama yapınca öncekiler unutuluyor. "Kendine Kaç Günde Aşık Edeceğini Beyan Etme ve Bu Konudaki İddialarını Kanıtlama Merkezi" isimli bir merkez kurulsun ve iddiası olanlar o merkeze bir insanı kendilerine kaç günde aşık edeceklerine dair bilgileri oraya versin lütfen. Böylece meraklıları da takip edebilir. Teşekkürler.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak