İsrail'deki futbol takımının adına 'Trump' eklendikten sonra neler olacak?

İsrail'in önde gelen en zengin kulüplerinden Beitar Jerusalem'in başkanı Eli Tabib ve İcra Müdürü Eli Ohana, Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan etmesinden sonra sevinçten hızını alamayarak takımın adına 'Trump' kelimesini ekleyeceklerini açıkladı. Yeni ismiyle Beitar Trump Jerusalem, bu hızla giderse kulüp logosuna da Trump'ın silüetini ekleyebilir.

İsrail'deki futbol takımının adına 'Trump' eklendikten sonra neler olacak?

Kulüpten resmi açıklama geldi

Kulüpten resmi açıklama geldi

Beitar Jerusalem yönetimi yaptığı açıklamada "Kudüs, Donald Trump'ın cesur kararına kadar 70 yıldır uluslararası tanıma için bekliyordu. Donald Trump, cesaretini ve İsrail halkı ile onların başkentine duyduğu gerçek sevgiyi gösterdi. Bugünlerde başka ülkeler de onun Kudüs'e hak ettiği konumu veren kararını izliyor. Kulübün başkanları, tarih yazan ABD başkanının ismini kulübe eklemeye karar verdiler" dedi.
 

Trump'a yapılan sevgi gösterisi devam eder mi?

Trump'a yapılan sevgi gösterisi devam eder mi?

Beitar Jerusalem yönetimi Trump'a olan sevgilerini göstermek için takımın adına Trump kelimesini ekledikten sonra içlerinden taşan sevgiyi daha da fazla göstermek isteyebilir. Bu sevgi gösterisi logoya Trump silüeti eklemek, kulübün renkleri olan sarı-siyah'ın sarısını Trump'ın saçlarının sarısına çevirmek ya da Trump'ı takımın onursal başkanı ilan etmek olabilir.

Trump başkan, Beitar şampiyon

Trump başkan, Beitar şampiyon

Beitar Trump Jerusalem tribünlerinden artık sık sık Trump tezahüratları da duyabiliriz. Şu anda takımın manevi başkanı ilan edilecek kadar el üstünde tutulan Trump da bu sevgiyi karşılıksız bırakmayacaktır.

Adını taşıyan kulübün ilk maçında tribünlere yumruk şov yapıp üçlü çektirmesi sürpriz olmaz.

Söylentiler farklı yönde

Söylentiler farklı yönde

İsrail ve İngiliz basınında yer alan bazı haberlere göreyse Beitar Jerusalem kulübü bu kararı o kadar masum bir şekilde almadı. Beitar kulübünün arazilerini sattığı ve finansal açıdan zor durumda olduğu için Trump'ın İsrail'deki ticari markalarından sponsorluk alabilmek amacıyla bu kararı aldığı söylentileri var.

İlerleyen zamanda takımın ismine Trump kelimesi yerine Donald Trump'ın İsrail'de satın aldığı bir firmanın isminin ekleneceği söyleniyor.

Federasyondan onay bekleniyor

Federasyondan onay bekleniyor

Beitar Jerusalem'in takım ismine Trump kelimesini ekleme girişimi henüz İsrail Futbol Federasyonu'ndan onay almış değil. Başvuru aşamasında olan bu girişimle ilgili karar önümüzdeki günlerde verilecek ve Beitar Jarusalem'in isminin Beitar Trump Jerusalem olup olmayacağı belli olacak.


turcel.orman@milliyet.com.tr


Bu makaleye ifade bırak