İyi ki doğdun Madonna!

Louise Ciccone, nam-ı diğer Madonna… Popun kraliçesi ve hatta çağın en büyük ikonu bugün 60 yaşına girdi. Her zaman gündemde kalmayı başaran, dünyanın çeşitli ülkelerinde konser vermesi için dua edilen, bazı ülkelere girmesi yasak olan, çağın en tartışmalı figürüne bir göz atalım.

İyi ki doğdun Madonna!

İtalyan kökenli bir ailenin çocuğu olarak 16 Ağustos 1958’de dünyaya gelen Madonna, şarkıcılığının yanında 'Don’t Cry For Me Argentina' gibi filmlerde de rol olarak oyunculuğuyla da gündemde olmayı başardı. Yazıyı rakamlara boğmaya gerek yok; albümleri milyonlarca satan, haftalarca zirvede kalan, dünyanın dört bir yanında konserler veren Madonna, 1980’lerden bu yana sanat basınının olduğu kadar magazincilerin de önemli gündem maddelerinden biri.

Evlilikleri, özel hayatı, dostlukları, şarkılarında ve konserlerinde verdiği mesajlarla doğal olarak gündemde kalmayı başaran Madonna’nın dünyaya yön veren isimlerden olduğuna inanlar dahi var. Bu konuda bilgim olmasa da, Madonna’nın milyonları yıllardır müziklerinin yanı sıra fikirleriyle de etkilediği bir gerçek. Tam "Artık sakin bir hayat sürecek” denen anda sarsıcı bir fotoğrafla yeniden gündem olmayı başaran Madonna için bugün başta Instagram olmak üzere sosyal ve klasik medyada birbiri ardına kutlama paylaşımları gerçekleşti.

 

 

Gözüme ilk takılanlardan biri de, elbette uzun yıllardır fotoğraflarını çeken Mert Alaş oldu. Dünyaca ünlü fotoğrafçının bu denli ünlenmesinde kuşkusuz uzun süredir Madonna ile birlikte çalışmasının da etkisi yadsınamaz.

La Isla Bonita, Like a Prayer, Frozen ve Girl Gone Wild gibi her döneme hitap eden hitlere imza atan Madonna’yı doğum gününde anmadan geçmek olmazdı. Bizi her an şaşırtmayı devam eden popun kraliçesinden yeni turne ve şarkılar beklemekteyiz. İstanbul’a da en son 2012’de geldiğini hatırlatıp ilgili organizatörlere buradan mesajımızı iletmiş olalım. Son olarak bence en güzel Madonna şarkısı olan Frozen ile yazıya son veriyorum…

ihsan.dindar@milliyet.com.tr
http://instagram.com/ihsandinovski

 

Bu makaleye ifade bırak