Yazarlar
13.06.2008 - 21:33

Şöhret Esra Erol’u nasıl değiştirdi?

Sitene Ekle

Şöhret denen olgunun böyle yan etkileri de var. Akrabaları ve arkadaşlarından başka kimsenin tanımadığı birini, bir anda milyonların hafızasına kazıyan şöhret, karşılığında da bir şeyler alıp götürüyor elbet... Kimi öylesine değişiyor ki, bırakın etrafındakileri kendini bile tanımaz hale geliyor.
Kimi şöhretin getirdiği sarhoşluktan kısa sürede kurtulup olabildiğince az hasarla atlatıyor bu süreci...
Şöhreti, hiçbir yan etkisinde kalmadan doyasıya yaşayıp tadını çıkaranların yanı sıra, çıktıkları küçük tepecikleri dünyanın zirvesi ve merkezi sanıp oranın ebediyen kendisine tahsis edildiğini sananlar da var.
Bütün bunları niye mi anlattım?
Şunun için. Star TV’de “İzdivaç” programını yapan Esra Erol’un Flash TV’de çalıştığı günlerde medyadan ilk keşfedenlerden biriyim. “Desti İzdivaç’a dikkatinizi çekerim” başlıklı yazım üzerinden daha bir yıl bile geçmedi. O yazının ardından arkadaşlardan Esra Erol’la bir de söyleşi yapmalarını istedim. Bayram Kaygusuz’un yaptığı söyleşiyi de Milliyet Televizyon’da tam sayfa kullandım. O yazı ve haberden sonra bana e - posta atıp “Bir gün medyadan birinin beni Flash TV’de görüp keşfedeceğini biliyordum” diye yazan Erol, çok geçmeden Star TV’ye transfer oldu.
Arkadaşlar o dönemde de kendisiyle söyleşi için randevu talep etti. Erol ya da onun adına arkadaşlarımıza yanıt verenler, Hürriyet Kelebek’te çıkan demeci nedeniyle mahkemelik olduğu Flash TV’ye karşı zor duruma düştüğünü o yüzden bir süre söyleşi yapmayacağını söyledi.
Aradan aylar geçti.
Bu kez Esra Erol’la ilk söyleşisini yapan arkadaşımız Bayram Kaygusuz aradı “İzdivaç”ın sunucusunu röportaj için. Aldığı yanıt, “Yeni yayın döneminin başlayacağı sonbaharda bu konuyu konuşalım” oldu.
Flash TV’deyken söyleşi talebine aynı gün için randevu veren Esra Erol, Star TV’deyken acaba niye böyle yanıt verir?
Esra Erol’a bir tavsiyem olacak. Bir yarım saat kendine ayır ve internette bir sörf yap.
Star TV ile başlayan özel televizyonların tarihine şöyle bir göz at.
Dünün yüksek egolu TV yıldızlarının bugün nerelerde olduğunu görünce ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

 

‘İki Aile’nin çocukları yazlık dizide buluştu
Star TV’de bir yaz dizisi olarak başlayıp, iyi reyting alınca kış sezonunda da sürdürülen “İki Aile” yolun sonuna geldi.
İclal Aydın ile Emre Kınay’ın başrollerini oynadığı dizi “yaz sezonu” başlamadan ekrana veda edecek yapımlar arasında.
“İki Aile” bitecek ama dizinin içindeki gençlerden ve çocuklardan yeni bir dizi doğacak.
“İki Aile”de “Damla”yı oynayan Bahar Yanılmaz, “Efe”yi oynayan Doğaç Yıldız, “Ceren”i oynayan Ece Çeşmioğlu, “Timur” rolündeki Akçahan Akçan ve “Merve”yi canlandıran Zeynep Özkaya’nın rol alacağı düşük bütçeli yazlık dizinin hedef kitlesi çocuklar ve gençler olacak.
“İki Aile”nin senaristleri Saygın Delibaş ile Fethi Kantarcı’nın yazdığı öyküye göre “İki Aile”nin çocukları birlikte tatile çıkacak ve dizi tatilde onların yaşadıkları maceraları ekrana taşıyacak.
İstanbul dışında çekilecek dizinin adı ve yönetmeni henüz belli değil ama D Productions’un Star TV ile 13 bölümlük anlaşma yapıp ona göre çalışmalarına hız verdiği kesin.
İster misiniz, “İki Aile”nin sadece çocuklarının oynayacağı dizi “İki Aile” kadar reyting alsın ve yeni yayın döneminde de sürsün.

 

Faik Ergin’le aşk bitti yanındaki erkek ‘kuzen’i
Kameralı cep telefonları çıktığından bu yana, onlardan bir tane edinen herkes paparazzi kesildi.
Şov dünyasının yıldızları, “Oh be... Burada gazeteci yok” diye en rahat ettiklerini sandıkları yerlerde bile avlanıyorlar, hem de ruhları bile duymadan...
Hafta içinde e - posta kutuma bu anlamda ilginç bir malzeme düştü, Beyoğlu’ndaki Nayah adlı mekandan.
Adı bende saklı bir okurumuz kendisi gibi Nayah’a eğlenmeye gelen “Genco” dizisinin başrol oyuncusu Selen Seyven’i cep telefonuyla hayli samimi bir şekilde eğlenirken görüntüledi.
Selen Seyven’in meslektaşı Faik Ergin’le aşk yaşadığını biliyorduk o fotoğraflar gelene kadar.
Araştırınca öğrendik ki, o aşk da bitti.
Üstelik Selen Seyven, o gece barda eğlendiği erkeğin “kuzen”i olduğunu söyledi.
O fotoğrafları çekip “Selen Seyven gece boyunca tanınmamak için başındaki şapkasını çıkarmadı. Yanındaki erkek arkadaşı bir ara orkestraya geçip saksafon konusunda bir hayli yetenekli olduğunu o gece oraya gelenlere gösterdi” diye e - posta atan okurumuz ya da o gece onları görenler belki inanmayacaklar ama genç oyuncunun beyanı öyle...
Aksi ispatlanana kadar onun söylediği geçerli!

 


Gülgün Feyman 31 yaşında!
2002 yılında Zaman gazetesinde yayınlanan söyleşisinde TRT ve özel televizyonlarda tam 26 yıldır ana haber okuduğunu açıklayan Gülgün Feyman şimdilerde internetten yayın yapan Ontvhaber’in ekran yüzü...
Kanalın “ekran yüzleri” ve “yeni yüzler” bölümünde de tanıtılan Feyman’ı tıkladığınızda karşınıza çıkan “Kişisel Bilgiler”de doğum tarihi olarak ne yazıyor biliyor musunuz?
09.02.1977...
Orada yazılana bakılırsa Gülgün Feyman, 31 yaşını daha yeni doldurdu, 32’sinden birkaç ay aldı...
32 yıldır ekranlarda olan birinin 31 yaşını daha yeni doldurmuş olması ilginç değil mi?
Birinin bir işi yeni öğrenmeye çalıştığında, o işi yapan bir başkasıyla mukayese edildiğinde, “O bu işi anasının karnında mı öğrendi?” isyanına şimdi hak vermeye başladım.
Gülgün Feyman, ana karnındayken haber sunmaya başladığına göre “ana karnında iş öğrenmek” demek ki gerçekmiş!

 

‘Erotik’ niye yok?
Digitürk’ün son reklamıyla ilgili bir yazı yazmıştım. Acun Ilıcalı ile Digitürk’e baştan hiç para vermeden abone olmak isteyen “amca” arasındaki muhabbeti anlatan reklama ilişkin ilginç e - postalar aldım.
Kimi; “Reklamın son bölümündeki ‘Erotik var mı?’ diyaloğunun iktidara yakın televizyon kanallarında yayınlanmadığını ifade etti. Örneğin atv’de gösterilmediğini, reklamın “Amca”nın sorduğu ‘O daha mı az?’dan sonra bittiğini” yazdı...
Kimi de, “Reklam, ne ad adı altında olursa olsun hiç para vermeden Digitürk’e abone olunabileceğini anlatıyor ama gerçek öyle değil. Benden 30 YTL kurulum parası istediler” diye dert yandı...
Bana da bunları ilgililere iletmek kaldı.


Hangisi kargo grubunun seslendirdiği şarkıdır?
Astroloji
Beklentiler yüksekBugün ne yapılabilir ? Bugün özellikle görüşmeler, anlaşmalar ve parasal konular yönünden hareketli zamanlar taşıyor.
©Copyright 2008 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.