18.07.2017 02:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

‘100 binin tadını çıkarıyoruz’

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, endeksten sıfır atılması konusunun gündemlerinde olduğunu belirterek, “Ama acelemiz yok.

100 binin tadını çıkarıyoruz. Konuyu yönetimle konuşacağız. Bu hafta yönetim kurulumuz var” dedi. Himmet Karadağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Survivor’ı yatırımcıya açmak ve borsada satmak için Acun Ilıcalı ile görüşeceğini, randevu istediklerine” yönelik ifadelerinin hatırlatılması üzerine, henüz Ilıcalı ile görüşmediklerini söyledi. Görüşmeye yönelik tarihin henüz netleşmediğini ifade eden Karadağ, proje finansmanı konusunda diziler dahil herkesle görüşebileceklerini bildirdi.

‘Sıfırlar atılacak ama...’

Himmet Karadağ, endeksten ne zaman sıfır atılacağına ilişkin soru  üzerine, “Gündemimizde ama acelemiz yok. 100 binin tadını çıkarıyoruz” dedi. Konuyu yönetimle konuşacaklarını belirten Karadağ, “Bu hafta yönetim  kurulumuz var.” ifadesini kullandı. 

Borsa ilk kez 106 bini aştı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi ilk kez 106 binin üzerine çıktı. Endeks 106 bin 135 puanla tüm zamanların en yükseğini gördü. Küresel piyasalarda artan risk iştahı ve buna bağlı olarak dünya borsalarındaki pozitif seyir borsada da olumlu havanın sürmesini sağlıyor. Analistler ABD’de  açıklanan ekonomik verilerin beklentileri karşılamamasının küresel piyasalarda dolara olan talebi azaltığını bunun da dünya borsalarına olumlu yansıdığını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 106.000 seviyesinin direnç, 104.000 ve 103.200 seviyelerinin önemli destek konumunda bulunduğunu ifade etti.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0