Gündem
06.06.2013 - 14:41 | Son Güncelleme: 06.06.2013-15:01

"ABD elini AOÇ'den çek"

Gezi protestolarına yeni boyut. İstanbul'da Taksim Gezi Parkı ile başlayan ve ülke geneline yayılan protestolar, Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerinden devam ediyor.

Sitene Ekle
"ABD elini AOÇ'den çek"

ŞEVKET YAMAN Ankara

Ankara'daki sivil toplum örgütleri ve meslek odaları tarafından oluşturulan Başkent Dayanışması Platformu üyeleri, bugün, Çukurambar'da bulunan AOÇ arazisinin, DHKP-C'nin bombalı saldırısının ardından daha güvenli bir alana taşınmak isteyen ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne tahsis edilmesini protesto ederek, büyükelçilik önüne siyah çelenk bıraktı. Protestocular, ABD Büyükelçiliği'nin AOÇ arazisinden vazgeçmesini istedi.

Başkent Dayanışması Platformu üyelerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik grup bugün, Kızılay'da toplandı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de protestoculara destek verdi. Grup, "ABD elini AOÇ'den çek", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atarak, Kızılay'dan ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önüne kadar yürüdü.

Büyükelçilik önünde çok sayıda polis ve TOMA'larla karşılanan grup, büyükelçiliğe 50 metre mesafedeki Kenedy Cadesi'nde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından platform temsilcileri büyükelçilik duvarına, "ABD elini AOÇ'den çek" yazılı siyah çelenk bıraktı.

Platform temsilcileri çelengi bırakırken, "Büyükelçilik Atatürk'ün arazisinden vaz geçmeli kendine başka bir yer aramalıdır. Bu siyah çelenk sadece sessiz çığlığımızdır" açıklaması yaptı.
 


En lezzetli buket

Bilgi Yarışması"İnce İnce Yasemince"de kâbus kaynana tiplemesinin adı nedir?
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.