10.04.2012 02:30 | Son Güncelleme:
SEÇKİN ŞENVARDAR

‘Adamların Adamı’nın yanına defnedilecek

Meral Okay, bugün öğlen namazında Bebek Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda eşi Yaman Okay’ın yanına defnedilecek

 

Türkiye “muhteşem kadın” Meral Okay’a ağlıyor. Bir yıldır akciğer kanseri tedavisi gören ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay (53), dün sabah 05.45 sıralarında Baltalimanı’nda hastalığı ilerleyince taşındığı İhsan Paşa Yalısı’nda yaşamını yitirdi. Son olarak ocak ayında yakın dostu Sezen Aksu ile Nişantaşı Reasürans Çarşısı’nda alışveriş çıkışı görüntülenen Okay, “Hem kemoterapi, hem de radyoterapi görüyorum. Sağlık durumum iyi. Endişelenecek bir şey yok. ‘Muhteşem Yüzyıl’ın senaryosunu kimi zaman yorularak yazsam da şikâyetçi değilim” demişti. 
 
Tören yapılmayacak
Okay, bugün Bebek Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası vasiyeti üzerine, 1993 yılında 41 yaşındayken kendisi gibi kansere yenilen eşi Yaman Okay’ın Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabrinin yanına defnedilecek. 
Son olarak “Muhteşem Yüzyıl” dizisini kaleme alan ve ölüm tehditleri bile aldığı bilinen Okay’ın ölüm haberi sanat camiasını yasa boğdu. Acı haberi sabah saatlerinde alan dostları hemen sanatçının Baltalimanı’ndaki evi İhsanpaşa Yalısı’na koştu. Sabaha karşı 05.45’de hemşiresi, yardımcısı ve Emel adlı çocukluk arkadaşının yanında hayatını kaybeden Okay’ı son görenler arasında can dostu Sezen Aksu’nun olduğu öğrenildi. 

 
Ünlüler akın etti
Pazar gecesi ziyaret ettiği Okay’ın birkaç saat sonra ölüm haberini alınca büyük şok yaşayan Aksu’nun cenaze evinde kimi zaman fenalaştığı ve güçlükle ayakta durabildiği belirtildi. Okay’ın babası Ata Katı ve amcalarının taziyeleri kabul ettiği cenaze evine Sezen Aksu’dan sonra gelen isimler arasında Reha Muhtar, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Halit Ergenç, Melisa Sözen, Sema Keçik Oktay Kaynarca, Hümeyra, Pelin Akat, Mustafa Oğuz, Dilara Endican, Engin Altan Düzyatan gibi ünlü isimler vardı. Okay’ın cenazesi sağlık görevlileri tarafından evinden çıkarılarak ambulansla Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki morga götürüldü.
 
Sezen Aksu fenalaştı
Sezen Aksu’nun cenazenin evden çıkarıldığı sırada fenalaştığı ve tekneyle gazetecilere görünmeden çıktığı öğrenildi. Geleneklere uygun olarak Okay’ın ayakkabılarının oturduğu yalı dairesinin kapısının önüne konulması da dikkat çekti.
 
 
Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy10
EtiketlerHümeyra