09.06.2011 02:30 | Son Güncelleme: 09.06.2011-0:40
DHA

‘ADAY ÇEKİLMESİN DİYE PARA DÖKÜYORLAR’

BDP eski Genel Başkanı Demirtaş, Ak Parti’nin, Hakkari’deki bir adayına seçimden çekilmemesi için 400 bin lira teklif ettiğini iddia etti

BDP’nin eski genel başkanı ve Hakkari bağımsız milletvekili adayı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdürüyor. Demirtaş eşi Başak Demirtaş ile birlikte gittiği Kırıkdağ köyünde ilginç bir iddiada bulundu. AKP’nin bir adayına seçimden çekilmemesi için 400 bin lira para verildiğini öne süren Demirtaş, şunları söyledi:
“Bizim halkımızdan ricamız tek bir oyun bile başka yere gitmemesi. Şimdi birileri tehdit ediyor olabilir. Birileri para dağıtıyor olabilir. Bunları duyuyoruz. AKP’nin Hakkari’deki bir adayına 400 bin lira para verildiğini biliyoruz. 100 bin lira peşin verilmiş. 300 bin de seçimden sonra adaylıktan çekilmesin diye. Aslında kendisi kazanmayacağını bildiği için seçimden çekilecekti. Ama para dökülüyor. Seçimden sonra ihale alabilir. AKP adayları para, makarna kolileriyle seçim çalışması yapıyor.
Bu halk bu kadar ucuz mudur? Halkın iradesini iki torba makarna ve üzümüyle mi satın alacaklar? Kendine bağlı din adamlarının aracılığıyla şu anda halka rüşvet dağıtıyor. Çıkmış bizi Zerdüştlükle suçluyor. ‘Bunlar’ diyor ‘Kürt halkının dinini Zerdüşt yapacaklar.’
 Şimdi bu kadar iftiracı, bu kadar yalancı bir Başbakan karşısında sizin de vermeniz gereken bir cevabın olması gerekir. Hiçbir sandıkta özellikle bu bölgede bu köylerde hiçbir sandıktan tek bir AKP oyu çıkmamalıdır. Burada çıkacak her bir AKP oyu ’Tayyip Erdoğan’ın hakaretini kabul ediyoruz’ demektir.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0