Yazarlar
25.12.2010 - 02:22

‘Akasya Durağı’ neden yıkıldı?

Sitene Ekle

Kavacık’tan geçerken bir de baktım yıllarca “Çiçek Taksi”ye, sonrasında ise “Akasya Durağı”na mekan olan platonun yerinde yeller esiyor...
Yıllarca kameraların çekim yaptığı alanda bu kez, iş makineleri cirit atıyor...
Kanal D’nin sevilen dizilerinden “Akasya Durağı”nın yapım şirketi Erler Film’i arayıp durağın akıbetini sordum, verdikleri yanıt şu oldu:
“Orada iş merkezi yapılacağı için durak yıkıldı.”
Ardından dizinin yönetmeni Yaşar Seriner’i arayıp “Neriyesun?” dedim.
Seriner, Kavacık’ta “Akasya Durağı”nın 102. bölümünün çekimlerini yaptığını söyledi.
Atlayıp sete gittim ve dizi fanatiklerinin 99’uncu bölümde izledikleri “Akasya Durağı”nın yıkılmasının ve sonrasında başka bir yere yapılan durağın gerçek yüzünü öğrendim.
Dizinin fanatiklerinin 99. Bölümde izledikleri “Akasya Durağı”nın yıkılış öyküsü şöyleydi:
Kayhan Yıldızoğlu’nun canlandırdığı “durağın toprak sahibi” hasta olup hastaneye düşünce bunu fırsat bilen oğlu, oraya plaza yaptırmak için “Akasya Durağı”nı bir günde yerle bir etti.
Durakları yıkılıp binasız kalan “Akasya Durağı”nın taksicileri, bir süredir sokaklarda idare ediyor. Daha sonra oğlunun durak esnafına yaptıklarını öğrenince üzülen arsa sahibi, yeni bir durak yaptırıp onlara hediye ediyor.
Dizide senaryo gereği olan biten buydu...
Peki işin aslı neydi?
Yıllarca “Çiçek Taksi”nin çekildiği, sonrasında ise “Akasya Durağı”nın kullandığı kulübe, Erler Film’e ait arsanın üstündeydi. Erler Film’in sahibi Türker İnanoğlu, TÜRVAK Sinemaları’nın bulunduğu binanın bitişiğindeki bu değerli arsaya yeni bir iş merkezi yaptırma kararı alınca, “Akasya Durağı”nın senaristlerine düşen görev, buranın tahliye edilmesini kağıda dökmekti... Onlar da “Akasya Durağı”na böyle bir “son”u uygun gördü.

 

Kaptan Arda sizce ne yapsın?
Fenerbahçe Kulübü’nün Başkanı Aziz Yıldırım’ın, bir işkembecinin açılışında karşılaştığı Galatasaray’ın kaptanı Arda Turan’a, “Ulan Arda, sen de mi buradasın?” demesi olay oldu.
Galatasaray Kulübü’nün Başkanı Adnan Polat, “Gitme dedik, gitti. Yanlış yaptı. Arda disiplin suçu işledi. Bu durumda cezası neyse uygulayacağız” dedi ve kaptana 20 bin lira para cezası verildi.
Kimileri, “Galatasaray’ın kaptanı bu lafın altında kalmamalıydı” diye Arda’yı eleştirdi...
Hatta, Ahmet Çakar gibi, “Bu avam lafı yediği için Arda’nın kaptanlığı gönüllerde bitmiştir” diyenler bile oldu.
Kimileri de, “Arda ne yapacaktı? ‘Ulan’ sensin deyip koskoca Fenerbahçe Kulübü’nün Başkanı’nı mı dövecekti?” deyip Aziz Yıldırım’ı eleştirdi.
Bu olayın meydana geldiği yer neresi?
Yeni açılan bir işkembeci...
Yani kelle paça, şırdan tuzlama ve işkembenin servis edildiği bir yer...
Pardon da böyle bir ortamda, böylesine bir muhabbetin yapılmasından daha doğal ne olabilir ki?
Bir kulüp başkanı, rakip takımın kaptanını işkembecide görünce, “Ulen” demesini böylesini diline dolayanlar keşke, aynı hassasiyeti; şimdiye kadar tribünlerde binlerce insanın hep bir ağızdan futbolculara, hakemlere, kulüp yöneticilerine küfür ettiğinde gösterseydi de iş, işkembeyi patlatacak noktaya gelmeseydi!

 

Zayıflamak için kliniğe yatacak
Kanal D’nin reyting rekortmeni dizilerinden “Yaprak Dökümü”nün sonu geldi...
Yıllardır milyonlarca hayranını çarşamba akşamları Kanal D ekranının karşısına kilitleyen dizi, önümüzdeki hafta “final” yapacak.
“Yaprak Dökümü”nde oynadığı “Ali Rıza” rolüyle son zamanlarda ekranların en gözde aktörü ve en çok para kazanan yıldızlarından biri olan Halil Ergün, 4 - 5 ay hiçbir projede yer almamaya karar verdi.
Peki Halil Ergün, bu süreyi nasıl değerlendirecek?
“Yaprak Dökümü”nün çekim sürecinde bir hayli kilo alan Halil Ergün, bu süreci fazla kilolarından kurtulmaya ayıracak. Vücudunu yeni rollere hazırlamak için kendini bakıma sokacak.
Halil Ergün bunu nasıl mı yapacak?
Anlattığına göre bunu şöyle başaracak:
Halil Ergün, 15 Ocak’ta Almanya’ya gidecek.
Çünkü sanatçı burada, uyguladığı detoks programlarıyla ünlü bir kliniğe yatacak.
25 gün sürecek ilk detoks operasyonunda Ergün’ün hedefi 30 - 35 kilo zayıflamak...
Halil Ergün, zayıflama programını Türkiye’de de doktorunun gözetiminde sürdürecek.
Ünlü oyuncu, fazla kilolarından kurtulmadan ve istediği kondisyonu yakalamadan yeni bir iş kabul etmemeye kararlı...
Ancak sanatçı, “Karşıma hayır diyemeyeceğim bir iş çıkarsa o başka” diyerek, açık bir kapı da bıraktı.
2011’de her yapımcının kendisiyle çalışmak isteyeceğini vurgulayan Halil Ergün, “Bu elbette ki her sanatçının gururunu okşayacak bir şey ama bundan sonra yapacağım işte öncelik Ay Yapım’da olacak” dedi. Bakalım Halil Ergün, 2011’de söylediği gibi aylarca kameralardan uzak bir yaşam sürüp 30 - 35 kilo zayıflayabilecek mi?

 

‘İstanbul 2010’un çektirdiği filmlerden birini beğendim’
“İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” kapsamında çekilen filmler 2010 yılının son ayında peş peşe vitrine çıkmaya başladı...
“İstanbul 2010”un maddi desteğiyle çekilen filmlerin çoğunu izledim...
Seyrettiğim filmleri yapanlardan kimi mesai arkadaşım, kimi televizyon dünyasından, kimi de sinemadan tanıdığım insanlar...
Ama atalarımız, “Dost, acı söyler” demişler.
O yüzden kusura bakmasınlar, ama ortaya çıkan ürünler, harcanan onca paraya, verilen onca emeğe değecek yapımlar gibi gelmediler.
Eğri oturup doğruyu söylemek gerekirse dört yapım arasından sadece “Şenlikname”ye “geçer not” verebildim...
Başrollerinde İlker Yiğen, Ayfer Dönmez, Naci Taşdöğen, Ahmet Mekin ve Sümer Tilmaç’ın oynadığı filmin yapımcısı Mine Vargı gibi deneyimli bir sinemacı.
Keşke Mine Vargı, kendisi gibi sinemacı olan eşi Ömer Vargı’dan bağımsız çektiği ilk filmle “İstanbul 2010”un diğer projelerine açık ara fark atabilseydi!

 

Samancılar, çifte fıtık ameliyatı oldu
Türk sinemasının ünlü karakter oyuncularından Menderes Samancılar, yakın dostu ünlü yönetmen Zeki Ökten için ölümünün birinci yılında Çiçek Bar’da gerçekleştirilen anma törenine katılamadı.
Çünkü Samancılar’ın önemli bir mazereti vardı.
Şimdilerde atv’de ekrana gelen “Bitmeyen Şarkı”da oynayan Samancılar, Çiçek Bar’a gidemedi, ama barın ortaklarından Arif Keskiner’e telefon açıp mazeretini bildirmeyi ve dostlarına selam göndermeyi de ihmal etmedi.
Samancılar’ın geceye katılamamasının sebebi, salı sabahı iki kasığındaki fıtık sorunu nedeniyle ameliyat masasına yatacak olmasıydı.
Maslak Acıbadem Hastanesi’nde çifte fıtık ameliyatı olan Samancılar’a geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlığına kavuşup setlere dönmesini diliyorum.


Boks işini yapan sporcuya ne ad verilir?
Astroloji
Boğa burcu başlıyorBugün ne yapılabilir ? Bugün Boğa burcu başlarken, kafamızı meşgul eden konuları toparlamaya çalışabiliriz.
©Copyright 2010 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.