Ege

17.07.2017 - 04:19 | Son Güncelleme: 17.07.2017-4:23

"Belki de bir şehit eşi ya da annesi olabilirdim!"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde demokrasi nöbeti tuttuklarını belirtti, “Bugün sizlerin karşısına bir şehit eşi, bir şehit annesi olarak  çıkabilirdim, çok şükür Rabbime onları bize bağışladı, ama maalesef bizler 250 canı bu vatana feda ettik” dedi.

Sitene Ekle

O. NURİ BOYACI DHA

Denizli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen binlerce vatandaş demokrasi nöbeti tutuyor. Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci de düzenlenen programda yaptığı konuşmada, gözyaşlarına hâkim olamadı.

Sesi kısılan Zeybekci, o gün yaşananları herkesin izlediğini anımsattı, “O gün Ankara’daydık, ne haldeydik onu gördünüz. Ankara sokakları kan kokusu içindeydi. O gün akan kanlarla bugün şu al bayrağın üzerindeki kan daha bir anlam kazandı. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünün sağlanacağı ve ilelebet kalacağının teminatını biz o gün şehitlerimizle bütün  dünyaya bir kez daha kanıtladık. Şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum” diye  konuştu.

‘Kalkışamazlar’

Denizli Valisi Hasan Karahan da Denizlililerin zaferini kutladığı konuşmasında şunları söyledi: “15 Temmuz bu  milletin kaderinde bir milat. Millet, kaderine hakim olduğunu, milli iradenin üstünde bir irade tanımadığını, Cumhurbaşkanını, hükümeti kendisinin seçeceğini, beğenmez ise de kendisinin indireceğini bütün cihana gösterdi. Bundan sonra da hiç kimse ne yerli hainler ne onları kışkırtan dışarıdaki hainler böyle bir ihanete kalkışmayacaklar. Bunu bütün dünya böyle bilsin.”

Çardaklılar, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında 580 askerin Denizli’den Ankara’ya götürülmesini engelledikleri Çardak Havaalanı’na yürüdü.

Zeybekci’nin sesinden 15 Temmuz filmi

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kendi sesinden anma filmi hazırladı. Bir dakikalık filmin metnini de yazan Bakan Zeybekci, seslendirmeyi de kendisi yaptı. Darbe girişiminin yıldönümünde çok sayıda film, belgesel ve tanıklık filmi hazırlanırken; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bir görsel hazırladı.

Neler söyledi?

“O gün bu millet dünya demokrasi tarihine geçecek demokrasi zaferi yazdı. Bu milletin önünde saygıyla eğiliyoruz. Biz meclise doğru gidiyoruz. Ateşi yedikten sonra çöküyoruz, sonra duvardan öbür tarafa atlıyoruz. Genelkurmay çatısından ateş ediliyoruz burada. Oradaki polislerimiz, helikoptere direniyordu. Ellerindeki hafif makineli tüfeklerle, tabancalarıyla. O gün tankın üstüne yürüyenler, o gün Boğaz Köprüsü’nde dimdik duranlar, mücadelenin içindeki  kardeşlerimin alnından öpüyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

 


Semih Saygıner hangisi ile uğraşmaktadır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX