Migros, Pantene ve Memeder, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla Bergüzar Korel’in sözcülük ettiği ve meme kanserini atlatmış güçlü kadınların fotoğraflarını çektiğiyeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.31 Mart-30 Haziran tarihleri arasında Migros mağazalarından yapılacak pembe kurdele etiketli veya pembe paketli Pantene ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, Memeder’ekatkı sağlayacak. Proje, aynı zamanda meme kanseriyle ilgili bilinçlendirme çalışmalarıyla desteklenecek.

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklı ürün ve çözümler geliştiren P&G’nin saç bakımında dünyada lider markası Pantene; perakende sektörünün öncüsü Migros ve Memeder (Meme Sağlığı Derneği)desteğiyle,Bergüzar Korel’in sözcülüğünde tüm kadınların meme kanserine karşı bilinçlenmesine ve güçlenmesine katkıda bulunacak bir projeyi hayata geçiriyor. 30 Haziran’a kadar Migros mağazalarından yapılacak pembe kurdele etiketli Pantene ürünlerinin veya özel pembe Pantene paketlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmı, Memeder’e bağışlanacak.

Proje kapsamında, 3 ay boyunca meme kanseriyleilgili bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.Kampanyanın simgesi ise saçlara takılmak üzere kullanılan pembe kurdele olacak.

Pantene, sosyal medyada da meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak için #BirlikteDahaGüçlüyüz hareketi başlatıyor.

Bu farkındalık hareketi kapsamında kadınların projeye desteklerini saçlarındaki pembe kurdele ile birlikte sosyal medyadan fotoğraf paylaşarak göstermeleri isteniyor. Bu sayede kansere karşı daha çok kadının bilinçlendirilmesi, konuya dikkat çekilmesi ve kadınların bu süreçte hep birlikte desteklenerek  kendini güçlü hissetmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında meme kanserini atlatmış kadınlarla bir araya gelerek fotoğraflarını çeken Pantene Marka Elçisi Bergüzar Korel, “Meme kanserinde erken teşhis çok önemli ancak kadınlar olarak bizler böylesine önemli bir konuda yeterli farkındalığa ve bilgiye sahip değiliz. Erken teşhiste kendi kendine muayene ile hayatlar kurtulabiliyor.

Pantene ile bu bilinçlenmeyi yaratmayı hedefliyoruz ve  #BirlikteDahaGüçlüyüz diyoruz. Ben de bu harekete gönülden destek oluyorum. Benim fotoğraflarını çektiğim kadınların hepsi meme kanserini atlatmış hayatlarına kaldıkları yerden çok daha güçlü şekilde devam eden kadınlar.  Bizim amacımız da tüm kadınlarda bu konuya farkındalık yaratarak erken teşhis şansını artırmak vekanseri yaşayan tüm kadınların da sağlıklı bir şekilde atlatarak yaşamlarına devam etmelerine destek olmak.

Şimdi tüm kadınlara destek olma, güç verme zamanı, çünkü #BirlikteDahaGüçlüyüz… Siz de Pantene ile kadınların kansere karşı güçlenmesine ve bilinçlenmesine katkıda bulunun” diyor.