15.01.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.01.2013-9:45 A-A+

‘Celal ile Ceren’ İvedik’i geçemez

“Recep İvedik” serisiyle toplam 11 milyon 960 bin 750 seyirciyi sinemaya çeken Şahan Gökbakar’ın senaryosunu yazıp başrolünü Ezgi Mola ile paylaştığı yeni filmi “Celal ile Ceren”, cuma günü seyirciyle buluşacak.

‘Celal ile Ceren’ İvedik’i geçemez

SEÇKİN ŞENVARDAR

Film babasının dükkanında çalışan Celal’le, büyük bir yapı markette departman sorumlusu olan 6 yıllık sevgilisi Ceren’in ilişkisini komik bir dille seyirciye aktarıyor. Gökbakar’ın yeni kurduğu Çamaşırhane şirketinin yapımcılığını üstlendiği, kardeşi Togan Gökbakar’ın ise yönettiği film, argo ve küfürlü repliklerden dolayı 13+ yaş sınırıyla gösterime girecek.

CELAL İLE CEREN FRAGMANI

300’ün üzerinde kopyayla 18 Ocak’ta gösterime girecek olan filmin basın gösterimi dün Kanyon Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Sinema eleştirmenleri genel olarak eğlendiklerini ifade ettikleri filmin, “Recep İvedik” serisinin gişedeki başarısını yakalayamayacağı konusunda birleşti.

İşte görüşler

Nil Kural (Milliyet):
Kaba espriler     gırla gidiyor


Şahan Gökbakar’ın yeni komedisinde bir kez daha siyasetten ve doğruculuktan nasibini almamış bir espri anlayışı karşımıza çıkıyor. Cinsiyet ayrımcılığına dayalı kaba esprilerin gırla gittiği film, uzun süresinin hakkını vermediği gibi sonlara doğru tekrara düşmekten kurtulamıyor.

Atilla Dorsay (Sabah):
Seyirci argoya     alıştırıldı


Şahan’ın canlandırdığı Celal karakteri, Recep İvedik kadar keskin çizgileri olan ve popüler olabilecek bir tip değil. Bazı sahneler sempatik bazı kişilikler canlı ama bütün film boyu güldürmüyor. Dolayısıyla Recep İvedik’lerin gerisinde kalıyor. İş yapacak çünkü bu tür komedi filmlerinde çok yetenekli bir oyuncu olan Şahan’ın belli bir seyircisi var ama Recep İvedik’lere ulaşacağını sanmıyorum. Bu tür filmlerde seyirci argoya alıştırıldı ve öyle devam ediyor.

Alper Turgut (Cumhuriyet):
Kentli bir
Recep İvedik

Herkes benim gibi salonda güldü eğlendi. İyi espriler de, zorlama espriler de var. Celal biraz daha kentli Recep İvedik olmuş. Recep İvedik’i sevenler bunu da sever. Şahan eğlence ve zaman geçirmek anlamında çekilen filmlerin iyisini yapıyor. Ezgi Mola ile kimyaları da uymuş.

Serdar Akbıyık (Star):
Bence gülmek isteyen izlesin


Bir komedi filminden beklenen her şey var. Komedinin amacı güldürmekse film bunu başarıyor. Recep İvedik’le benzer tarafları var ama farklı karakter yarattığını söylemem lazım. Gülmek isteyen bu filme gidebilir. Ancak Recep İvedik kadar gişe yapacağını sanmıyorum.

 

Etiketlerhaber,haberler
Bilgi YarışmasıSıpa hangi hayvanın yavrusudur ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.