Yerli korku serisi ”Dabbe”nin 3 Ağustos’ta  vizyona girecek son filmi ”Dabbe: Bir Cin Vakası”nın yönetmeni Hasan Karacadağ

 ”Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız” diye yanlış bir  izlenim bulunduğunu belirterek, bunu kırmak istediğini kaydetti.
 
Film yapım şirketinden yapılan açıklamada, ”Dabbe” ve ”Semum”  filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ’ın senaryosunu da yazdığı son filmi ”Dabbe  : Bir Cin Vakası”nın, 3 Ağustos’ta 200 kopya ile vizyona gireceği bildirildi.
 
Açıklamada, korku filmi severleri sinemaya çekmeye ve ”gişe hedefleyen  bir Türk filmi yazın vizyona girmez” geleneğini de kırmaya hazırlanan yönetmen  Hasan Karacadağ’ın vizyon tarihine ilişkin şu görüşlerine yer verildi:
 
”(Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız) diye yanlış  bir izlenim vardı. Bunu kırmak istiyoruz. Yeşilçam’da yaz sineması geleneği  olduğunu da unutmamak gerekiyor. Belki risk almış olabiliriz ama birilerinin bunu  yapması gerekiyordu. Şu ana kadar yaptığım en iyi korku filmi olan ’Dabbe: Bir  Cin Vakası’nı, yazın ve ramazan ayının ortasında vizyona sokarak hem izleyiciye  hem de sektör çalışanlarına bir yenilik sunmaya çalıştım. Başarılı olacağımıza  inanıyorum.”
 
”Dabbe: Bir Cin Vakası” filminde, Ceyda T. ile ailesinin yaşadığı ve  halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesinin anlatıldığı belirtilen açıklamada,  ”Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine  geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın GATA Tıp Fakültesi’nden şahit  olduğu gerçek bilgilere dayanıyor” denildi.
 
Açıklamada, fragmanı yayınlandığı andan itibaren dünyadaki önemli film  haber sitelerinde manşet olan ve paylaşım rekorları kıran filmin, bazı Avrupa  ülkeleri ve Japonya’da da vizyona gireceği bildirildi.
 
Filmde, Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat, Elif Erdal, Mete  Şahinoğlu, İsmail Yıldız, Nalan Örgüt, Elçin Atamgüç, Su Burcu Yazgı ve Ceren  Sertaç rol alıyor.