'Deutschland 83' dizisinin devamı 'Deutschland 86' ekimde geliyor

Avrupa dizileri son dönemde oldukça revaçta. İtalya'dan İspanya'ya, Danimarka'dan Almanya'ya pek çok Avrupa dizisinin çok ciddi hayranı var. Ve bu kitle her geçen gün artıyor. İşte bu dizilerden biri de Almanların sevilen yapımı 'Deutschland 83'...

'Deutschland 83' dizisinin devamı 'Deutschland 86' ekimde geliyor

Geç de olsa patladı

Geç de olsa patladı

Deutschland 83 dizisi her ne kadar 2015 yılında çıksa da dünya tarafından keşfedilmesi geçtiğimiz yıl oldu. Türkiye'deki dijital içerik platformlarında izleme şansı yakaladığımız dizi, Türkiye ile birlikte dünyada da benzer dönemlerde keşfedildi diyebiliriz. Deutschland 83 dizisinde ne anlatılıyordu peki?

Müjdeli haber geldi

Müjdeli haber geldi

Doğu Berlin-Batı Berlin dönemleri ve Berlin Duvarı'nın yıkılışını konu edinen ve 'casusluk dizisi' olarak özetleyeceğimiz 'Deutschland 83', yakın geçmişi akıcı bir şekilde ele alıyordu. 'Deutschland 83'ün 'Deutschland 86' ve 'Deutschland 89' şeklinde iki devam sezonunun da geleceği açıklanmıştı. Aylardır dizinin devamını bekleyen hayranları en sonunda müjdeli habere kavuştu.

 

Ortaya atılan tarih 19 Ekim

Ortaya atılan tarih 19 Ekim

Amazon Prime'da 10 bölümlük yeni sezona kavuşuyoruz. Adı da daha önce de belirtildiği gibi 'Deutschland 86'. Serienjunkies adlı bir Alman sitesinin duyurduğu habere göre, dizinin uluslararası çaptaki erişim tarihi 19 Ekim 2018. Yani bu sonbaharda dizi resmi olarak yayınlanmış olacak.


Martin ve Lenora karakterleri yine var

Martin ve Lenora karakterleri yine var

Peki nasıl bir yeni sezon bizi bekliyor? Şu an için pek bilinmiyor. Fakat kesin olan şeyler de var. Martin Rauch karakteri ve Martin'in teyzesi Lenora yeni sezonda da karşımıza çıkacak. Jonas Nay ve Maria Schrader gibi iki oyuncuyu bir kez daha göreceğiz. Görev için Afrika'ya yollanan Martin'in dönüşüne odaklanacağız.

 

Almanca, Fransızca, İspanyolca...

Almanca, Fransızca, İspanyolca...

Son yıllarda Amerikan dizilerinin birbirini tekrar etmesi, yaratıcı Avrupa dizilerine ilgimizi arttırdı. Deutschland 83, ilk sezondaki temposunu ve akıcılığını Deutschland 86 ve Deutschland 89'da da devam ettirirse, dizi tarihine adını altın harflerle yazdırabilir.

İngilizce konuşulan dizilerden sıkılmadık mı? Almanca, Fransızca, İspanyolca... Bakış açımızı biraz daha genişletmemiz, yeniliklere açık olmamız şart!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak