Gündem
10.03.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 10.03.2017-2:30

‘Duvarları Olmayan Müze’ ziyarete açıldı

Sanatı dijital ortama taşıyarak sanatseverlere yeni bir deneyim yaşatmayı hedefleyen British Council, ‘Duvarları Olmayan Müze’ olarak tanımladığı dijital sanat platformunu ilk kez Türkiye’de gerçekleştiriyor.

Sitene Ekle

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ 

Platform, ilk olarak 2016 yılında British Council Misafir Küratör Programı‘na katılan küratör Elif Kamışlı’nın British Council Koleksiyonu için oluşturduğu ‘Geçen Gece Bir Rüya Gördüm’ sergisi ile açıldı.

Birleşik Krallık sanatının iki güçlü geleneği olan manzara ve heykellerinden bir seçkinin yer aldığı sergi bir yıl boyunca ziyaret edilebiliyor. Sergi alanı, ziyaretçilere zaman kısıtlaması ya da fiziksel erişim engeli olmadan sergiyi serbestçe dolaşma ve keşfetme özgürlüğü tanıyor. Ziyaretçiler, bu sanal sergi alanında eserler ve sanatçılar hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Bu şekilde sergi alanı, ziyaretçinin deneyimini seçimleriyle şekillendirerek aktif bir rol oynamasını ve kendi deneyimini yaratmasına olanak sağlıyor.  
 


Etiketler: Birleşik Krallık
Bilgi YarışmasıHaber toplama ve yayma işiyle uğraşan kuruluş hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Kaz Dağları hangi bölgemizdedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX