"En büyük şansımız Cumhurbaşkanımız"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye’nin her alanda çok büyük bir gelişim içinde olduğuna dikkat çekti, “Sayın Cumhurbaşkanım, gücümüzü sizden ve devletten alarak, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na aday olduk. Yeni Türkiye, bu şampiyonayı da saygınlığıyla alacak güçtedir” dedi.

21 Mart 2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 21.03.2017 - 01:26 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » "En büyük şansımız Cumhurbaşkanımız"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye ve Türk futbolunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gelişmesini sürdürdüğüne dikkat çekti. Futbol Zirvesi’nde kürsüye çıkan Başkan Demirören, “Son 15 yılda sizin önderliğinizde bunun meyvelerini toplamaya başladık. Ekonomimiz düzelmeye başladıkça, futbolumuz yükselmeye başlar. Ülkemiz güzelleşmeye başladıkça futbolumuz yükselir. Artık planlı bir şekilde büyüyoruz” ifadelerini kullandı.

Süper Lig yayın ihalesinin 600 milyon dolarlık bedelle yapıldığını hatırlatan Demirören, “Bu sadece ülkemize yapılan bir yatırım değil, ülkemize duyulan güvenden ötürü. Sayın Cumhurbaşkanım, Türk futbol ailesi adına size minnettarım. Siz güçlendikçe futbol da güçlendi. Milli gelirimiz 3 bin dolardan 10 bin dolar seviyesine yükseldikçe şubat ayında Avrupa’da üç takımla mücadele eder hale geldik. Belki de şampiyonluklar gelecek” diye konuştu.

Türk futbolunda en büyük şanslarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği destek olduğunu anlatan Yıldırım Demirören şöyle devam etti: “Avrupa tarafından takip edilen bir ülke haline geldik. Artık UEFA başkanlık seçiminde söz sahibi ülkeyiz. Fikri alınan, tavrı ne olacak diye merak edilen  ülke haline geldik. Bizim önerdiğimiz kişi UEFA başkanı oldu. Nisan ayındaki seçimde de büyük bir ihtimalle bir Türk arkadaşımız yönetimde yer alacak. Sayın  Cumhurbaşkanım, gücümüzü sizden ve devletten alarak 2024 Avrupa Şampiyonası’na aday olduk. Yeni Türkiye, bu şampiyonayı saygınlığıyla alacak güçtedir. Bu federasyonumuzun olduğu kadar, devletimizin, ekonomimizin gücüyle geldiğimiz noktadır. Bundan sonra da böyle devam edecek. Artık Avrupa’da ve dünyada söz sahibi ülkeyiz. Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı ‘Evet’ diyen bir Türkiye’ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum.”

‘İş birliğiyle çağ atladık’

Başkan Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı ile yaptıkları iş birliği neticesinde Türk futbolunun çağ atladığını dile getirdi. Demirören, “Yapmamız gereken futbolumuzun marka değerini artırmak. Kulüplerimiz ‘ben’ değil, ‘biz’ demeli. Başkanlar ve yöneticiler konuşmalarında yapıcı olmalılar. Herkes bir günde sonuç almaya çalışıyor. Böyle devrim niteliğinde çalışmalarda bir günde sonuç alınamaz. Seyirci konusunda yüzde 10 düşüş var ama yüzde 50 artırmak için buna ihtiyaç var. Tribün profilleri hızla değişiyor” dedi.

Hakemlerle buluştu

TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İlyas Namoğlu ve Süper Lig’de görev yapan bazı hakemlerle de buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan başarı dileğinde bulundu.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
2018 FIFA Dünya Kupası'nda hangi takım şampiyon olur? Anket Bitiş Tarihi : 15.07.2018

oy ver
canlı skor
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX