Gündem
16.03.2011 - 02:13 | Son Güncelleme: 16.03.2011-23:14

‘En zehirli denizanası Türkiye’ye yaklaşıyor’

Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tarkan, en zehirli deniz hayvanları arasında 6’ncı sırada bulunan ‘kutu denizanası’nın (Chironex fleckeri) Türkiye sularına doğru yaklaştığını belirtti

Sitene Ekle

MUĞLA DHA

 Denizlerin yaban arısı olarak nitelendirilen kutu denizanasının, son zamanlarda Yunanistan’ın Mora Yarımadası’nda görüldüğü konusunda açıklamalar yapıldığını söyleyen Tarkan, “Neredeyse saydam olan bu hayvanı fark etmek çok zor. Türkiye’ye gelmesi durumunda sularımızda büyük bir tehlike yaratacaklar. Bu konuda çeşitli önlemler almalıyız” dedi.

 

Bir tanesi 70 insana bedel!
Kutu denizanası 70 insanı aynı anda öldürecek kadar zehir taşıyor. Normal denizanasının zehrinin 350 kat fazlasını çıkarıyor. Kutu denizanası saldırısına uğrayan bir insan birkaç dakika içinde ölebiliyor. Ölüm genelde kalbin durması şeklinde meydana geliyor. Bu canlıdan korunmanın en iyi yolu doğrudan temasta bulunmamak.


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Herşeyde biraz sen varsın" şarkısını seslendiren sanatçımız kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Yaprak Dökümü" dizisindeki Ferhunde karakterinin canlandıran oyuncu kimdir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX