20.06.2017 02:30 | Son Güncelleme:
AA, DHA

‘FETÖ’yle irtibatım yok’

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan mesajlar verdikleri iddia edilen aralarında gazeteci yazar Ahmet Altan, kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan, gazeteci Nazlı Ilıcak, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da olduğu 17 sanığın yargılanmasına dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde başlandı.

26’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan, Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşangül ve Yakup Şimşek getirildi. Tutuklu sanık Ahmet Altan duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Firari sanıklar ise duruşmaya katılmadı.

‘Darbeci ithamı çok ağır’

İlk olarak savunma yapan tutuklu sanık Nazlı Ilıcak, 11 ay sonra savunma yapabildiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “FETÖ’yle hiçbir bağlantım yok. FETÖ’cü demek darbeci, hilekâr, kul hakkı yemek, soru çalmak demek. Bununla ilintilendirilmeyi çok ağır buluyorum. Hayatım boyunca cemaatle irtibatım olmadı” dedi.

Kartopu fotoğrafı

Sabah Gazetesi’nden ayrılınca Zaman ve Bugün gazetelerinden teklif geldiğini belirten Ilıcak, “Zaman Gazetesini istemedim. Bugün Gazetesi’ni oğlumla birlikte kurduk. Abdullah Gül’e gazeteyi satmak istediğimi, isim önermesini söyledim. Gül, Akın İpek ismini verdi” diye konuştu.

Zekeriya Öz ile kartopu oynarken çekilmiş fotoğrafla ilgili olarak Ilıcak, “Gazeteci olarak bir röportaj yaptım. Röportajda bir fotoğrafla süsleyelim istedim. Ben onun FETÖ ile ilişkisini bilmiyorum” ifadelerini kullandı. Mahkeme başkanı Ilıcak’a “Savunman kısa sürecekse ara verip devam edelim” dedi. Duruşma bugün saat 10.00’a ertelendi. 


 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0