'Fight Kulüp' 1 milyon beğenmeme alacak kadar kötü bir şarkı mı?

Killa Hakan, Ceza, Ben Fero ve Ezhel'in düet yaptığı 'Fight Kulüp' ya da dinleyici nezdindeki ismiyle 'Gluk Gluk Gluk' kötü bir rekora koşuyor. 1 milyonu geçene dislike (beğenmeme) sayısı gerçekten çok kötü bir etiket. İçerisinde Ceza gibi bir markayı, Ben Fero ve Ezhel gibi son döneme damga vurmuş iki ismi barındıran bir çalışma nasıl olur da bu kadar kötü gider?

'Fight Kulüp' 1 milyon beğenmeme alacak kadar kötü bir şarkı mı?

Killa Hakan'ın imajı

Killa Hakan'ın imajı

Killa Hakan çektiği meşhur videoda Ezhel ve Ben Fero tarafından gördüğü hürmeti anlatmıştı. Ceza da eskiden beri Killa Hakan'la tanış olan ve iş yapan biri.

Ezhel, Ben Fero ve Ceza'nın tek başlarına yaptığı işlerin toplam dislike sayısı, 'Fight Kulüp'ün aldığı dislike sayısı kadar etmiyor. Bu duruma sebep olan şey Killa Hakan'ın hiç alışık olmadığımız, Türk rap dinleyicisine bile garip gelen hal hareketleri olabilir mi?

Şarkı o kadar da kötü değil

Şarkı o kadar da kötü değil

'Fight Kulüp' şarkısının iyi bir çalışma olmadığını söylemek lazım. Kısım kısım değerlendirildiğinde birçok kişi Ceza ve Ezhel'in kısımlarının (verse'lerinin) iyi olduğunu dahi söylüyor.

Fakat ne nakarat ne de 'gluk' kısımları elle tutulur gibi değil. Önemli isimleri içinde barındırmasına rağmen Türkçe rap tarihinde yer alacak bir çalışma olmadığı kesin. Bilindiği üzere Ceza'nın daha önce bu kadar ün sahibi biriyle yaptığı son iş, Türk rap'inin milli marşı olarak görülüyor. Evet, 'Neyim Var ki'den bahsediyorum.

'Fight Kulüp' yakın zamanda tamamen unutulacak bir çalışma olsa da kesinlikle 1 milyon dislike alacak kadar kötü değil. Ceza'nın içerisinde yer almaya ikna olduğu herhangi bir işin bu kadar beğenilmeme ihtimali yok zaten.

Norm Ender etkisi ve paratoner

Norm Ender etkisi ve paratoner

Fight Kulüp'ün zamanlaması biraz talihsiz oldu. Çok önceden planlanmış olan bu çalışma, Norm Ender'in Ben Fero ve Ezhel tayfasına attığı 'Mekanın Sahibi' adlı diss'ten kısa bir süre sonra piyasaya çıktı. 

Norm Ender'in 'Mekanın Sahibi' diss'i ile 'Fight Kulüp' arasında hiçbir ilişki yok. Yani Fight Kulüp, birçok kişinin sandığı gibi Mekanın Sahibi'ne karşılık olarak yazılmadı.

Ama buna rağmen Norm Ender'in çalışması o kadar büyük bir etki yarattı ki tüm dikkatler hemen akabinde gelen 'Fight Kulüp'e yöneldi. Fight Kulüp bir nevi 'Mekanın Sahibi' sayesinde gaza gelen tayfanın paratoneri oldu. Başka bir zaman yayınlansa bu kadar dislike'a maruz kalmayacağı kesin.

Hayal kırıklığı var mıdır?

Hayal kırıklığı var mıdır?

'Fight Kulüp' ekibi bu çalışmayı yaparken bu derece bir beğenmeme alacaklarını düşünmemişlerdir. Bu nedenle şaşkınlık içerisinde olabilirler. Fakat hayal kırıklığı var mıdır derseniz, Killa Hakan'ın hayal kırıklığı yaşayacak bir mizacı yok gibi görünüyor. Olsa olsa sinirlenip 'kaslı' kollarıyla sağa sola yumruk atmıştır.

Ezhel polislerden kaçmaktan fırsat bulamadığı için hayal kırıklığı yaşamazken, Ben Fero ise zaten oldukça eğlenceli, suya sabuna dokunmayan bir adam olarak neşesine bakıyordur.

Bu duruma içerleyen ve aslında kaybedecek bir şeyi olan tek isim Ceza. Dileyelim bir daha itibarını böyle bir tehlikeye atmasın.

Bu makaleye ifade bırak