Ekonomi
09.06.2013 - 16:22 | Son Güncelleme: 09.06.2013-16:57

'Gezi' mesajı pahalıya patladı

Taksim'in ünlü Kızılkayalar hamburgercisinin ortaklarından Servet Kızılkaya’nın Facebook masajı başını yedi.

Sitene Ekle

Servet Kızılkaya'ya ait Facebook' hesabından Gezi Parkı direnişçileri  için yazılan, 'Burası it köpek dolu, 35 senelik esnafım ama inşallah Türkiye bağırsaklarını temizleyecek müslüman bir ülkede yaşayacağız' mesajı yarım asırlık firmada tarihinin en büyük krizine yol açtı.

Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine şirket önce Taksim şubesini geçici süreyle kapattı sonra Servet Kızılkaya ile ortaklığını sona erdirdi. 

İşte internet sitesinden yapılan o açıklama:

"Kızılkayalar ismi ile yarım asra yaklaşan bir süredir, güvenle ve kaliteden ödün vermeden fastfood sektöründe kurumsal olarak hizmet vermekteyiz. Taksim Gezi Parkı’nda düzenlenen gösterilerin ilk 8 günü, Kızılkayalar’ın 60 kişilik çalışan kadrosu ellerinden geldiğince demoktratik hak ve özgürlükleri için biraraya gelen halkımıza destek ve yardımcı olmuştur.

Ortaklarımızdan Servet Kızılkaya’nın şahsi sosyal medya hesaplarından yaptığı haddini aşan açıklamaları, kurumumuzu ve “Kızılkayalar” markasını kamuoyu nezdinde zor durumda bırakmıştır. Bu açıklamalar bizim toplumun her kesimine eşit mesafede duran kurumsal kimliğimizle bağdaşmamaktadır İlerleyen günlerde sosyal medyada aleyhimize yazılan yazılar tepkilere neden olmuştur. Hem çalışanlarımızın can güvenliği korumak hem de tepkileri azaltmak adına Taksim şubemizi geçici süre ile kapalı tutma kararı alınmıştır. Yaşanan gelişmeler neticesinde Servet Kızılkaya ile 10 Haziran 2013 tarihi itibarıyla ortaklığımızı resmi olarak sonlandırma kararı alınmıştır.

Kamuoyundan özür diler, saygıyla duyururuz.

Kızılkayalar Hamburger Gıda İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi "


Bilgi YarışmasıKabadayı Ali Osman'ın eski günlerine veda ederek; oğlunu ve sevgisini koruma mücadelesini anlatan film hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Aşağıdakilerden hangisi sadece bir film karakteridir?
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 10099.835 %-3.45
  Deger%
  KSTUR19.009.83
  KUYAS2.098.85
  DENGE3.488.41
  AVISA10.103.38
  BNTAS1.653.12
  Tümü »

  ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX