Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

‘Gizlenecek şey mi var?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen anayasa değişiklik teklifine ilişkin oylamada yaşanan, “açık oy” krizi hakkında, “Oyumuzu kırk defa açık etmişiz. Gizlenecek bir şey mi var? Evet, ‘evet’ oyu veriyorum” dedi.

Sitene Ekle
‘Gizlenecek  şey mi var?

ANKARA Milliyet

Dün düzenlenen 2016 yılı değerlendirme toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
SEN KİM OLUYORSUN?: (Anayasa görüşmelerindeki “açık oy” tartışması) Defalarca anayasa oylamalarında oy kullandım. Nasıl kullanıldığını da hepimiz biliyoruz. Gidiyorsunuz orada bir kabin var. Önünde, içinde, neyse bir yerde koyuyorsunuz bir pulu içine, kapatıyorsunuz götürüp, atıyorsunuz... Gözünüzün içine kadar yaklaşmış orada bir milletvekili sizin kamerayla fotoğrafınızı çekmeye çalışıyor. Ben de açıkça ‘Sen kim oluyorsun?’ diyorum. Ne hakla geldin, benim burada videomu çekiyorsun? 

OYUMUZU 40 DEFA AÇIK ETMİŞİZ: Eğer ben yanlış bir şey yapmışsam bir suç işlemişsem, onlar, ‘suç’ diyorlar, sen misin savcı ya da hâkim kardeşim? Bu ülkenin Anayasa Mahkemesi var. CHP’li milletvekillerine ne oluyor da gelip, gözümüzün içine kadar kamera sokma hakkını buluyorlar kendilerinde? Yine aynısını yapsalar yine aynı tepkiyi gösterirdim, açık söyleyeyim.

Bilgi YarışmasıKırpık, Açıkgöz, Edi ve Büdü'nün yaşadığı sokağın adı?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    82. Oscar ödül töreninde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü hangi oyuncuya gitmiştir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX