Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

‘Gizlenecek şey mi var?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen anayasa değişiklik teklifine ilişkin oylamada yaşanan, “açık oy” krizi hakkında, “Oyumuzu kırk defa açık etmişiz. Gizlenecek bir şey mi var? Evet, ‘evet’ oyu veriyorum” dedi.

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet

Dün düzenlenen 2016 yılı değerlendirme toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
SEN KİM OLUYORSUN?: (Anayasa görüşmelerindeki “açık oy” tartışması) Defalarca Anayasa oylamalarında oy kullandım. Nasıl kullanıldığını da hepimiz biliyoruz. Gidiyorsunuz orada bir kabin var. Önünde, içinde, neyse bir yerde koyuyorsunuz bir pulu içine, kapatıyorsunuz götürüp, atıyorsunuz... Gözünüzün içine kadar yaklaşmış orada bir milletvekili sizin kamerayla fotoğrafınızı çekmeye çalışıyor. Ben de açıkça ‘Sen kim oluyorsun?’ diyorum. Ne hakla geldin, benim burada videomu çekiyorsun? 

OYUMUZU 40 DEFA AÇIK ETMİŞİZ: Eğer ben yanlış bir şey yapmışsam bir suç işlemişsem, onlar, ‘suç’ diyorlar, sen misin savcı ya da hâkim kardeşim? Bu ülkenin Anayasa Mahkemesi var. CHP’li milletvekillerine ne oluyor da gelip, gözümüzün içine kadar kamera sokma hakkını buluyorlar kendilerinde? Yine aynısını yapsalar yine aynı tepkiyi gösterirdim, açık söyleyeyim.

Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıÇoğunlukla bahçelerde, parklarda oturulacak sıraya ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Şu Çılgın Türkler" romanının yazarı kimdir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX