Magazin
21.05.2013 - 10:27 | Son Güncelleme: 21.05.2013-11:28

"Göbeğin dubleks ev gibi"

"Şanslı Masa" adlı programda, teyzesinin fazla kiloları için "Göbeğin dubleks ev gibi" diyen yeğenin sözleri, 400 bin liralık rekor ceza getirdi.

Sitene Ekle

Kanal D’de yayınlanan ‘’Şanslı Masa’’ adlı programda format gereği teyzesini aşağılayan ve fazla kiloları için ‘’Göbeğin dubleks ev gibi, Muşmula suratlısın’’ diyen yeğenin sözleri, ceza getirdi. RTÜK, 400 bin lira para cezası verdi.

İŞTE CEZA ALAN O GÖRÜNTÜLERRTÜK toplantısında, 2 Mart 2013 günü yayınlanan ‘’Şanslı Masa’’  adlı program ele alındı. Programa katılan Mine adlı bir kadın, sunucular Sinan Çalışkanoğlu ve Orçun Kaptan’ın yönlendirmesi ile, teyzesini sinirlendirip, kılık kıyafetini eleştirdi.

MUŞMULA SURAT
Teyzesine, ‘’ Rujun hiç yakışmamış, küpelerin de avize gibi. O küpeleri Afrika kabileleri bile takmıyor. Zevksizsin, yaşının kadını değilsin. Muşmula suratlısın. Yiye yiye dubaya dönmüşsün, karnın olmuş kat kat. Göbeğin dubleks ev gibi."  dedi. Bu sözler karşısında şaka mağduru teyze, çok sinirlendi ve ağlamaya başladı. Daha sonra da teyzeye gerçek açıklandı. Yeğen ise, 5 bin lira kazandı.

Ancak teyzeyi ağlatan şakayı RTÜK affetmedi. Bu sözleri yarışma gereği de olsa, ‘’Kişinin onurunu zedeleyici, aşağılayıcı, küçük düşürücü nitelikte’’ buldu. Yasada yer alan ‘ Radyo TV yayınları, insan onuruna saygılı, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde olamaz’’ ilkesini ihlal gerekçesiyle, Kanal D’ye 400 bin 136 lira, para cezası verdi.

Kaynak: Gazeteport


Bilgi Yarışması"Mecburi" sözcüğünün karşıt anlamlısı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    Astroloji
    Yanan yoldayızBugün ne yapılabilir ? Ay bugün yanan yolda ilerlerken, kişisel alanda, ilişkiler konusunda daha sakin kalmaya bakalım.
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.