11.07.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.07.2017-2:30 A-A+

‘GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW’UN TEKRARI NASIL BİRİNCİ OLDU?‘Güldür Güldür Show’un birinci olması, büyük sürpriz olarak duyuruldu. Peki işin 
aslı neydi? Show TV’nin ve ekranın tek komedi programı ‘Güldür Güldür Show’un yeni bölümleri, sezon boyu Total izleyicide 12’yle 17’nci sırada yer aldı. AB’de ise, 6’yla 7’ncilik arasında gidip geldi. Programın yayınlandığı cuma günü ‘Aşk ve Mavi’, ‘Arka Sokaklar’, ‘Survivor’, ‘İstanbullu Gelin’ ve ‘Şevkat Yerimdar’ vardı. Program, bu dizilerle boğuştu. Cumartesi yayınlanan tekrarlar, yaz döneminde gün birincisi olmaya başladı. ‘Yeni Gelin’, ‘Survivor’ ve ‘Kalbimdeki Deniz’ günün ilk üçünü kaptırmıyordu fakat, sezon finali yaptılar. Yani cumartesi boşaldı.  Her daim belli bir kalitesi oldu ‘Güldür Güldür Show’un. Sezon içinde kaynamış skeçler tekrar gösterildi ve ilgi bu boşlukta tekrar yakalanmış oldu.Bu programın Star TV’de yayınlanan ‘İnsanlar Alemi’ hali ve daha önce FOX’ta yer alan ‘Güldür Güldür Show’ bölümleri, TV 8’de farklı günlerde izleyiciyle buluşuyor. Kanalın yaz dönemi en çok izlenen programlarından biri olduğunu söyleyebilirim.

EN ÇOK HANGİ REKLAMA BAKTIK?

Haziran ayında televizyona saniye hesabı en çok reklam veren sektör, 
iletişim. Kısacası cep telefonu. Türkiye, cep telefonuyla konuşmada Avrupa
birincisi. Bir yılda toplam 240 milyar dakika konuşma yapıyoruz. Bu sürenin, 
kişi başı 426 dakika olduğu söyleniyor. O zaman gelsin cep telefonları. Haziranda 763 bin 894 saniyelik bir reklam süresi olmuş. İkinci sırada kozmetik ve kişisel bakım var. (754 bin 635 saniye) Sonra, gıda geliyor. (735 bin 684 saniye) Kamu kuruluşları ve siyasi partiler dördüncü sırada yer alıyor. (651 bin 38 saniye) Bu da spot reklam dediklerinden. Beşinci sırada ise bir sürpriz var, yayıncılık. (588 bin 17 saniye) Bu sektörde, dünyada 11’inci sırada olduğumuz yazıyor. Etkisi mutlaka var. (Kaynak: Interpress Ajansı)

MİTİNGİ NASIL GÖRDÜLER?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ sona erdi. Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitingini ekran nasıl gördü? CNN Türk, Habertürk ve NTV yayınladı. TRT Haber, hesabıma göre 14 dakikalık bir canlı yayın bağlantısı yaptı. İktidara yakın haber kanalları, gün boyu yürüyüş ve mitinge pek yanaşmadı. Gördüğüm, bazı kanallarda kısa haber olarak (Mesela Ülke TV) yer aldı. Halk TV ve Tele 1 kanalları tüm güne yaydı. En çok merak edilen, ‘Mitinge kaç kişi katıldı?’ sorusunun cevabıydı. Farklı rakamlar geldi. Halk TV’de 1 milyon 650 bini not almışım. Sonra A Haber’den ilginç bir sayı geldi, “175 bin kişi katıldı. Bunun 40 bini şehir dışından.” İki bilgi de ‘resmi’ olarak verildi.

 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.