06.10.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 06.10.2010-21:44 A-A+

‘Hain arkadaş’ tuzağı

Marmaris’te yaşları 16 ila 17 arasında değişen 4 genç hırsızlıktan tutuklandı. Gençler, kız arkadaşlarının evlerini hedef seçmiş, birini soymayı başarmıştı...

‘Hain arkadaş’ tuzağı

ALİ GÜNDOĞAN Muğla DHA

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir villa ile bir spor mağazasında hırsızlık yaptıkları belirlenen 4 genç tutuklandı. Yaşları 16 ila 17 arasında değişen hırsızların soyduğu villanın, gençlerden birinin kız arkadaşına ait olduğu ortaya çıktı.
M.İ. (16), geçen yıl maddi durumu iyi olan Y.Y. (16) ile tanışıp arkadaş oldu. M.İ., genç kızı R.E. (17), Y.D. (17) ve H.E. (17) ile tanıştırdı. Y.Y.’nin üç kız arkadaşının da aralarına katılmasıyla oluşan grup sık sık buluştu. 4 genç daha sonra akıl almaz bir plan yaptı. M.İ. önce kız arkadaşı Y.Y.’nin çantasındaki anahtarlarını çaldı, ertesi gün de havuza girmek için gittiği kız arkadaşının villasına kopyasını yaptırdığı anahtarları bıraktı. Y.Y.’nin tatili İstanbul’da geçirmesini fırsat bilen M.İ., arkadaşlarıyla villaya gitti. M.İ. gözcülük yaparken, üç arkadaşı da evi soydu. Dört arkadaş evde bulunan 15 bin TL değerindeki ziynet eşyası ile 3 bin TL’yi çaldı. Dört arkadaş parayı lüks restoran ve diskolarda harcadı.
Karakolda şok karşılaşma
Para bitince diğer kız arkadaşlarının evlerine girmeyi de planladılar. Ancak anahtarları ele geçiremeyince R.E.’nin çalıştığı spor malzemeleri mağazasını hedef seçtiler. R.E., mağazanın anahtarlarının kopyalarını yaptırdı ve dört genç fark edilmemesi için azar azar spor ayakkabı ve terlik çalmaya, plajda turistlere satmaya paylaştı. Mağaza sahibi gizli kamera kayıtlarında hırsızlık yapan gençleri görünce polise başvurdu. Gözaltına alınan R.E.’nin üzerinden mağazanın anahtarları çıktı. Arkadaşları da evlerinde yakalandı. R.E.’nin cebinden çıkan diğer anahtarların ise önce nereye ait olduğu tespit edilemedi. Ancak bu sırada bir şikâyet için annesiyle karakola gelen Y.Y., 4 arkadaşına rastladı. Anne E.Y., gençlerin hırsızlık suçundan gözaltına alındığını öğrenince, kendi evinin de soyulduğunu anlattı. R.E.’nin üzerinden çıkan diğer anahtarların da villaya ait olduğu ortaya çıktı. Dört genç tutuklandı...

Etiketler
Bilgi YarışmasıVerilenlerden hangisi İstanbul'un ilçesi değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.