'Jon Snow' olmak bile şımarma hakkı vermez

Game of Thrones dizisinde 'Jon Snow' karakterini canlandıran Kit Harington’ın, New York’ta bir bardan atıldığı öğrenildi. Sebebi ise kontrolsüz davranışlar sergilemesiymiş...
'Jon Snow' olmak bile şımarma hakkı vermez

ABD'de bir magazin sitesinin haberine göre olay, New York’ta bir barda yaşandı. 31 yaşındaki Harington aşırı alkollü olduğu için ayakta zor duruyordu. Önce bilardo oynayanların masasına çarptı, daha sonra kendisi oynamak istediğini söyleyerek oyunlarını bozdu.

Bar personeli karşısında 'Game of Thrones' dizisi yıldız oyuncusu olsa bile tabii ki görevini yaptı. Harington’u önce kibar ve ısrarlı bir şekilde uyardı ardından barı terk etmesini istedi. Kit Harington bunu kabul etti, bardan çıktı ama kısa süre sonra tekrar döndü ve içeridekilerle tartışmaya başladı. Mekanın sahipleri olay çıkaran ünlü oyuncuyu yaka paça dışarıya çıkardı.

Bu haberi okuduktan sonra şımarmak kelimesinin sözlükteki anlamına baktım.

Kendisine karşı gösterilen sevgiden, ilgiden, hoşgörüden ya da kendisine verilen değerden cesaret alarak yersiz ve aşırı davranışlarda, isteklerde bulunmak.

İnsanız, egomuzun altında ezilmeye çok müsaitiz. Egomuzu dizginlemek çok zor. Başarı, güzellik ve şöhret egomuzu besleyip canavar haline bile dönüştürebilir. Bilemeyiz...

Fakat başarısına ve şöhretine rağmen şımarmamış ve mütevazılığı ile bilinen ünlüler var mı? Tabii ki var. Demek ki iş biraz da karakterde bitiyor.

Sevgi ve itibar kazanmak zor olan, ama yaptığınız tek bir hatayla gözden düşebilirsiniz. Tek bir hata her şeyi bir anda yerle bir edebilir.

Aman dikkat…

 

Büşra Özbelli

Instagram: www.instagram.com/ozbellibusra

Bu makaleye ifade bırak