´Kaçma Birader´ filmi sinemaseverlerle buluştu..

´Kardeş Payı´nın senaristleri Emrah Kaman ve Murat Kaman´ ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptıkları ´Kaçma Birader´ filmi sinema salonlarındaki yerini aldı. Bizde filmin oyuncu, yönetmen ve senaristleriyle ´Kanyon Cinemaximum´da keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

´Kaçma Birader´ filmi sinemaseverlerle buluştu..
2019 mezuniyet elbiseleri2019'da mezun olmaya hazırlananlar çoktan 2019 mezuniyet elbiseleri araştırmasına başladı. Biz de sizler için 2019 mezuniyet elbiselerini derlemekle kalmadık, araya tulum ve iki parça öneriler de sıkıştırdık. İşte sizin için seçtiğimiz 2019 mezuniyet elbiseleri...
Selilüte karşı yepyeni bir tedavi yöntemi: "EnzimatikHA"Portakal kabuğu görüntüsüyle ciltte dalgalı bir düzensizliğe neden olan selülit, özellikle yaz aylarında kadınların hayatını kabusa çeviriyor. Genetik faktörlerden hareketsiz yaşam tarzına kadar birçok faktör selülit problemine neden oluyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Betül Şengör, selülit tedavisinde kullanılan Pb serum yani ‘EnzimatikHA’ hakkında birçok kadının bu sorununa çare olacak birbirinden faydalı açıklamalarda bulundu.
Çocuklarda duygusal zeka nasıl geliştirilir?Çocuğunuz etrafta neşe ile dolaşırken bir anda sinirlenebilir ve hayal kırıklığı içinde ağlayabilir. Tüm oyuncaklarını odanın içinde de savurabilir. Çoğu ebeveyn böyle zamanlarda ne yapacağını bilemez. İşte çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirecek yöntemler...
Diyabete karşı alınması gereken önlemlerFitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi GETAT 2019’da gerçekleştirdiği konuşmasında “Ülkemiz diyabet tehdidi altında! Yanlış beslenme önerileri yüzünden tüm toplum diyabete yakalanacak!” uyarısında bulundu. Diyabetin beslenmenin sağlıklı bir zemine oturtulmasıyla tam olarak aşılabileceğini belirten Dr. Ümit Aktaş, “Önlem alınmazsa 40 sene içinde bu ülkedeki herkes diyabet hastası olacak!” diyerek tıbbi beslenmede giderek artan bir tehdide işaret etti.
Kahvaltılık glutensiz kraker tarifleriKahvaltıda ekmek yerine, glutensiz kraker tüketmeye ne dersiniz? Hem kalorisi düşük hem de vitamin ve mineral açısından zengin olan bu krakerler sizi gün boyu tok tutacaktır. İşte kahvaltılık glutensiz kraker tarifleri...
Patlıcan suyu ile kilo verin!Patlıcan yüksek su içeriği, lifli dokusu ve düşük kalorisi sayesinde kilo vermeye yardımcı olur ve beslenme düzeniniz için harika bir seçenektir.Siz de kilo vermek istiyorsanız, patlıcan suyu hazırlayarak diyetinize ekleyebilirsiniz.
Cinsel yaşamla ilgili yanlış inanışlarCinsellikle ilgili yanlış olan, gerçeği yansıtmayan, doğruluğu bilimsel olarak desteklenmeyen, yıllarca kulaktan kulağa dolaşarak yayılmış, herkes tarafından kabul edilen, doğru sandığımız ve hayatımızı etkilemesine izin verdiğimiz bilgilere ‘Cinsel Mit’ denir. Bu mitler zamanla efsanelere dönüşür, sorgusuz kabul edilir hale gelir. Psikolog & Cinsel Terapist Sema Kahveci Kaanoğlu Cinsel yaşamla ilgili yanlış inanışlar (mitler) hakkında önemli bilgiler verdi.
Ruh haline iyi gelen dekorasyon fikirleriKüçük ama etkili yöntemlerle evinizi doğal bir rehabilitasyon alana dönüştürebilirsiniz. Böylelikleevinizi daha yaşanabilir ve huzurlu bir hale gelecektir. İşte ruh halinize iyi gelecekdekorasyon fikirleri...
Güzellik uykusu gerçekten var mıdır?Uyku, vücudunuzun hem içsel hem de fiziksel görüntüsü açısından önemlidir. Vücudumuz bu iki yönden de toparlanabilmek için uykuya ihtiyaç duyar. Peki, güzellik uykusu? Güzellik uykusunun faydalı olabilmesi için bazı püf noktalar bulunur...
1/12
Öncelikle film ekibi hep birlikte basın açıklaması yaptı:

Filmde aile babası olan Zafer Algöz ilk olarak sözü aldı: Hep birlikte farklı bir komedi filmi yapmaya çalıştık. Çekimler yaklaşık olarak 2 ay sürdü. En zorlandığımız yerde İstiklal Caddesi oldu. O kadar kalabalığın içinde film çekmek çok zor oldu. Bu senede birçok Türk filmi vizyona girdi. Girmeye de devam edecek. Beni en çok sevindiren tarafı Türk filmlerinin yabancı filmlere göre sinema salonlarında daha fazla yer bulması oldu. Onun için biz elimizden geleni yaptık. Senarist arkadaşlarımız senaryoyu yazdılar, yönetmen arkadaşlarımız filmimizi çektiler ve bizde elimizden geldiği kadar oynadık. Bundan sonrada tek dileğimiz filmi izlemeye gelen insanların mutlu olarak ayrılması olacak.

Filmin senaristi ve başrol oyuncularından Emrah Kaman: Çok heyecanlıyız. Bu bizim ilk sinema filmimiz oldu. Güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah neticesi de çok güzel olacak. Ustalarımla birlikte çalıştım. Çok şey öğrendim onlardan inşallah her şey çok güzel olacak.

Filmin yönetmen ve senaristlerinden Murat Kaman: Biz ilk başladığımızda bu filmin kolay bir film olmayacağını biliyorduk. Yozgatlı bir aileyi Taksim´e getirmek ve Taksim´de bir sürü maceraya atma fikri kağıt üzerinde olabiliyor fakat hayata geçirilmesi pekte kolay olmadı. Çok ama çok kalabalık bir cadde de film çekmeye niyetleniyorsunuz. Ama iyi bir ekiple bu işi kurtardık. Ömer Faruk Sorak başta olmak üzere gerçekten bütün imkanları bize sundular. Çok zor bir işi çok güzel bir şekilde kurtardığımıza inanıyorum. Bizim komedi filmimizin özelliği biraz daha aile biraz daha nostaljik bir havanın olması olacaktık ve filmimize gelenlerin bize hakkını helal edeceklerini düşünüyorum.

Tolga Şahin

tolga.sahin@milliyet.com.tr

Günün Stili: Bohem