´Kaçma Birader´ filmi sinemaseverlerle buluştu..

´Kardeş Payı´nın senaristleri Emrah Kaman ve Murat Kaman´ ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptıkları ´Kaçma Birader´ filmi sinema salonlarındaki yerini aldı. Bizde filmin oyuncu, yönetmen ve senaristleriyle ´Kanyon Cinemaximum´da keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

´Kaçma Birader´ filmi sinemaseverlerle buluştu..
Minimalist dövme modelleriBakmalara doyamayacağınız kararsız olanlara ilaç gibi gelecek birbirinden güzel minimalist dövme modelleri…
Soğuk havalarda saçlarınızı korumanın yollarıMevsim geçişlerinde saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak kalmasını sağlamak için birçok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle kış aylarında soğuk hava, rüzgar gibi dış etkenlerden dolayı saçlara daha fazla özen gösterilmeli. Peki, soğuk havalarda saç bakımı nasıl olmalı? Kışın saçlarınızı nasıl koruyabilirsiniz?
Çocuklara zarar verebilecek eşyalarÇocuk yetiştirmek bir anne babanın hayatında geçirdiği en keyifli zaman olabilir. Onları güvende ve mutlu tutmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bazı ürünlerin, çocukların yaralanmasına ve hatta ölümüne bile yol açabildiğini biliyoruz. Hayatta herhangi bir şeyde olduğu gibi, gerekli özen gösteriliyorsa yaralanma riskleri azaltılabilir...
Damar yaşını gençleştiren besinlerİstanbul'da özel bir tıp merkezinin kardiyoloji bölüm başkanlığını yürüten Prof. Dr. Timur Timurkaynak, hareketsiz yaşamın kalp damar hastalıklarına neden olduğunu söyleyerek, damar gençleştiren besinleri açıkladı.
Roka salatası tarifiRoka salatası tarifi, kış mevsiminin gelmesiyle beraber en çok aranan tariflerden biri haline geldi. Özellikle balığın yanında tüketilen roka salatasının sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Roka salatası tarifini henüz denemediyseniz sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz roka salatası tarifine göz atabilirsiniz. İşte roka salatası tarifi…
Süt içmek diyabet riskini azaltıyor mu?Sütün sağlıklı beslenmedeki önemini her fırsatta vurgulayan uzmanlar, süt içmenin diyabet riskini azalttığını belirtiyor.
Aldatılan kadın nasıl bir yol izlemeli?Aldatılmak zor bir durumdur, acı verir ama başa çıkılamayacak bir durum değildir. Her kadın aldatılabilir ancak aldatmaya maruz kalmak sizin eksik olduğunuzu göstermez. Bu duruma ders almak gözüyle bakıp, öfkenizi kontrol etmeli ve durumu kabullenmeniz gerekir. Peki, aldatılan kadın ne yapmalı?
Evinizden uzaklaştırmanız gereken eşyalarEviniz, rahat ve güvenli hissetmeniz gereken bir yer. Ama bazen gereksiz ve çok fazla yer kaplayan eşyalarınızdan kurtulmak sizin için çok zor olabiliyor. Ayrıca bu eşyalar hem ruhsal hem de sağlık açısından olumsuz etkilere neden olabiliyor. İşte evinizden derhal uzaklaştırmanız gereken o eşyalar…
Evdeki negatif enerji nasıl temizlenir?Evinizdeki negatiflikten ve enerji döküntülerinden kurtulmanın meditasyona benzer ufak kolaylıkları vardır. Evdeki negatif enerji nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak ediyorsanız cevapları haberimizin detaylarında...
1/12
Öncelikle film ekibi hep birlikte basın açıklaması yaptı:

Filmde aile babası olan Zafer Algöz ilk olarak sözü aldı: Hep birlikte farklı bir komedi filmi yapmaya çalıştık. Çekimler yaklaşık olarak 2 ay sürdü. En zorlandığımız yerde İstiklal Caddesi oldu. O kadar kalabalığın içinde film çekmek çok zor oldu. Bu senede birçok Türk filmi vizyona girdi. Girmeye de devam edecek. Beni en çok sevindiren tarafı Türk filmlerinin yabancı filmlere göre sinema salonlarında daha fazla yer bulması oldu. Onun için biz elimizden geleni yaptık. Senarist arkadaşlarımız senaryoyu yazdılar, yönetmen arkadaşlarımız filmimizi çektiler ve bizde elimizden geldiği kadar oynadık. Bundan sonrada tek dileğimiz filmi izlemeye gelen insanların mutlu olarak ayrılması olacak.

Filmin senaristi ve başrol oyuncularından Emrah Kaman: Çok heyecanlıyız. Bu bizim ilk sinema filmimiz oldu. Güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah neticesi de çok güzel olacak. Ustalarımla birlikte çalıştım. Çok şey öğrendim onlardan inşallah her şey çok güzel olacak.

Filmin yönetmen ve senaristlerinden Murat Kaman: Biz ilk başladığımızda bu filmin kolay bir film olmayacağını biliyorduk. Yozgatlı bir aileyi Taksim´e getirmek ve Taksim´de bir sürü maceraya atma fikri kağıt üzerinde olabiliyor fakat hayata geçirilmesi pekte kolay olmadı. Çok ama çok kalabalık bir cadde de film çekmeye niyetleniyorsunuz. Ama iyi bir ekiple bu işi kurtardık. Ömer Faruk Sorak başta olmak üzere gerçekten bütün imkanları bize sundular. Çok zor bir işi çok güzel bir şekilde kurtardığımıza inanıyorum. Bizim komedi filmimizin özelliği biraz daha aile biraz daha nostaljik bir havanın olması olacaktık ve filmimize gelenlerin bize hakkını helal edeceklerini düşünüyorum.

Tolga Şahin

tolga.sahin@milliyet.com.tr

Konser Stili