08.09.2012 02:30 | Son Güncelleme:
AYDIN HASAN

‘KONUŞMAYACAĞIM’

Patlamayla ilgili soruşturma sürerken yapılan eleştiriler nedeniyle kızgın olduğu belirtilen Org. Özel’in, “Kendi evlatlarımı kaybetmiş kadar üzgünüm. Her biri evladım gibi” dediği öğrenildi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ile birlikte, Afyonkarahisar’da cephanelikte meydana gelen patlamada 25 askerin şehit olduğu Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda incelemede bulundu. Özel, patlama ile ilgili sorular üzerine, “Konuşmayacağım. Ortada her şey, yazan yazıyor” dedi.
Basına, soruşturma daha sürerken yapılan eleştiriler nedeniyle kızgın olduğu belirtilen Özel’in, valilikte yaptığı görüşmede, “Kendi evlatlarımı kaybetmiş kadar üzgünüm. Her biri evladım gibi” dediği öğrenildi.

Açıklama yapmadan ayrıldı
Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığı’na askeri uçakla inen Orgeneral Özel’e, Orgeneral Kıvrıkoğlu da eşlik etti. Orgeneral Özel, 500. İstihkam Komutanlığı’nın bulunduğu Ataköy’deki kışlaya geldi. Orgeneral Özel, patlamanın meydana geldiği cephaneliğin yanına giderek, askeri yetkililerden patlamayla ilgili bilgi aldı. Özel, kışladan Orgeneral Kıvrıkoğlu’nu makam aracına alarak ayrıldı. Özel, basına kapalı yapılan incelemesinin ardından bir açıklamada bulunmadan kışladan ayrıldı.

Yaralı askerleri ziyaret etti
Kışladan valiliğe geçen Özel, burada patlamayla ilgili olarak, gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen, “Konuşmayacağım. Hiç bir şey konuşmayacağım. Ortada her şey, yazan yazıyor” diye tepki gösterdi.
Sinirli ve üzgün olduğu gözlenen Özel, daha sonra Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ndeki yaralı 8 askeri ziyaret etti.
Özel, yaralı askerlerin durumuyla ilgili Başhekim Dr. Mehmet Duran’dan bilgi aldı. Hastane ziyaretinin ardından da açıklama yapmayan Özel, Afyonkarahisar’dan ayrıldı.

Aramalar sürdü
Patlamanın meydana geldiği kışla ile kışlanın çevresindeki arazide, Özel’in ziyareti sırasında da mühimmat arama çalışmaları sürdü. Kışla dışında bomba uzmanı polisler, tarlaların içinde arama yaptı. Çelik yelek giymiş miğferli uzman askerlerin de, kışla içindeki depoların çevresinde patlamamış mühimmat aradıkları görüldü.

Serzenişte bulundu
Özel’e, patlamayla ilgili bilgi veren Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, NTV canlı yayınında, Genelkurmay Başkanı’nın çok üzgün ve gazete manşetlerine kızgın olduğunu, bu nedenle serzenişte bulunduğunu söyledi. Özel’in, “Kendi evlatlarım kadar üzüldüm. Hepsi evladım. Çok üzgünüm” dediğini kaydeden Balkanlıoğlu, Özel’in “Soruşturma bitecek, her şey aydınlatılacak, sonra gerekli açıklamalar yapılacak” dediğini kaydetti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0