Konut - EmlakRSS
07.02.2013 - 10:00 | Son Güncelleme: 07.02.2013-10:16

Nuhoğlu Fikirtepe Projesini Büyütüyor

Yaklaşık 420 milyon dolarlık 17 adet projeyi yürüten Nuhoğlu İnşaat, enerji sektörüne girmek için de harekete geçti.

Sitene Ekle
Nuhoğlu Fikirtepe Projesini Büyütüyor

Fikirtepe'de iki adada 1500 konutluk projenin lansmanını mart ayında yapacak olan Nuhoğlu, görüştüğü üçüncü adada da (arsa) anlaşmalarını tamamlayıp yeni projeye başlamayı hedefliyor.

YURTİÇİ ve yurtdışında konut, sağlık tesisi, spor tesisi ve altyapı projeleri gerçekleştiren, şu anda yaklaşık 420 milyon dolarlık 17 adet projeyi yürüten Nuhoğlu İnşaat, enerji sektörüne girmek için de harekete geçti. Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, enerji sektöründe yer almak istediklerini belirterek, "Gerçekleştirdiğimiz konut, alışveriş merkezi gibi yatırımlarımızın dahi çok yüksek enerji maliyetleri oluyor. İlk etapta kendi yatırımlarımızdaki ihtiyacı karşılamak adına enerji sektörüne girmek istiyoruz" dedi.

FİKİRTEPE'DE YENİ ADA

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi yürüten Nuhoğlu, iki adadan oluşan projesini genişletmeye hazırlanıyor. Nuhoğlu, Fikirtepe ile gönül bağlarının olduğunu ifade ederek, şunları anlattı: "Fikirtepe zor bir bölge. Yüzlerce insanı organize edebilecek kadrolara sahipseniz ve dönüşüme hazırsanız sonuç alabilirsiniz. Biz Fikirtepe'de iki ada ile anlaşma sağladık. Mimari projelerimiz hazırlandı ve belediyeden onay bekliyor. Önümüzdeki ay lansman yapmayı planlıyoruz. Fikirtepe'deki firmalar arasında en önce biz başlarız gibi duruyor. 1500 konuttan oluşan, içinde rezidans, ofis, sosyal tesislerin bulunduğu bir proje yapacağız. Yaklaşık 300 milyon liralık proje yapacağız. Ayrıca Fikirtepe'de başka bir ada ile temaslara da başladık. Burada da yeni bir proje hazırlığımız olacak."

4 FİRMAYLA GÖRÜŞÜYOR

2006 yılında enerji sektörüne girmek için çalıştıklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade eden Ali Nuhoğlu, enerjideki hedeflerini şöyle anlattı: "Şu anda Karadeniz ve Anadolu şehirlerinde yer alan ve işletmecilerinin devretmek istediği hidroelektrik santralleri (HES) almak için görüşmeler yapıyoruz. 4 ayrı firma ile temas halindeyiz. Yapacağımız yatırımın boyutu ilk etepta önemli değil. Daha sonra ilerletebiliriz. Öncelikle 12-13 megavatlık bir kapasiteye ulaşacağız. Bunun için de 15 ile 20 milyon dolar arasında bir yatırım planlıyoruz."

CİROSU KATLANACAK

Nuhoğlu İnşaat'ın 2011 cirosunun 70 milyon dolar olduğunu ifade eden Ali Nuhoğlu, "2012 ciromuz yaklaşık
85 milyon dolar olarak gerçekleşecek. 2013 yılı ciro hedefimiz ise 215 milyon dolar. Bu rakama da yeni projelerimizle ulaşacağız" diye konuştu.

Florya'ya marina hazırlığı yapıyor

NUHOĞLU İnşaat, Metal Yapı, Alt ve Üst Yapı ile Nas İnşaat ile birlikte İstanbul Florya'da geliştirdiği ilk deniz manzaralı alışveriş merkezi Aqua Florya'nın önünde izin alabilirlerse bir marina inşa etmeyi planlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını söyleyen Ali Nuhoğlu, "Eğer gerekli yerlerden izinleri alabilirsek 400 yat kapasiteli bir marina projemiz olacak. Marina için 20 milyon Euro'luk yatırım yapılacak" diye konuştu.

SoruCevap »
 • SoruSiz de sorun »
  annem bizden habersiz küçük kardeşimin üzerine tarlayı vermiş benim 3 sene sonra haberim oldu annemin üzülmesini istemediğim için haberim yokmuş gibi davranıyorum ileride annem vefat edince bir hak talep edebilir miyim küçük biraderim vefat etti çocukları daha önce bu tarlayı satabilir mi.hayırlı günler Konu: Editörün Köşesi | Soran: metin akyüz
  Cevapmerhaba... ailenizle konuşup düzeltme isteyin. işi zamana bırakmanız hukuksal olarak sizi zor durumda bırakabilir.
 • SoruSiz de sorun »
  hizir bey merhabacekmekoyde babama ait binanin bi katinda oturuyorum binayi mutahite verdik binadan daire alirsam kiraci gibi kensel donusum kredisi Konu: Konut Kredisi | Soran: cengiz duman
  Cevapmerhaba sorunuz tam olarak çıkmadı ayrıntılı olarak yazabilirseniz sevinirim.
 • SoruSiz de sorun »
  icra boclusu konut kıredisi alabilirmi Konu: Konut Kredisi | Soran: arif gul
  Cevapmerhaba... bankalar kredi verirken kapsamlı bir mali geçmiş araştırması yaparlar. icra borcunuz varsa kredi alabileceğinizi sanmıyorum.
 • SoruSiz de sorun »
  bulunduğum ilden başka ilde ziraat bankası kredisyle bir ev aldım suan kredinin kapatılmasını istyrm ama maddi yetrsizlkten dolyı kapatamıyrum evide kulanmıyrm acıkcası artık evide istemiyorum nasıl bir sürecle krediyi kapatabilirim bu süreci beni aydınlatabilirmiz Konu: Konut Kredisi | Soran: selin aykac
  Cevapmerhaba... bence zaten ihtiyacınızın olmadığı evi satıp krediyi kapatmanız mantıklı olacaktır.
 • SoruSiz de sorun »
  Merhaba mutahit belli bir fiyata kredi cekersin fazlasi olmaz diyor peki o nerden bilebilir benim ne kadar kredi cektigimi Konu: Konut Kredisi | Soran: emre bagci
  Cevapmerhaba... bankalar genel olarak kredi vereceği daireye ekspertiz uygulaması yaptırırlar. buradan dairenin değeri belirlenmeye çalışılır. genellikle çıkan değer piyasanın altında bir değerdir. yine ba ...
Tüm sorucevap'lar »
Emlak adına danışmak istediğiniz her konu burada.Yanda gördüğünüz forma sorunuzu yazın, uzmanımız yanıtlasın.
150 karekter kaldı
Yorum Yazın
Gönder
Din işlerini devlet işlerine karıştırmayana ne denir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX