Gündem
29.05.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.05.2012-2:30

‘Kürtaj yasaklanmalı’

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, anne karnında hayatını devam ettiren insana karşı yapılacak her müdahalenin yasaklanması gerektiğini belirterek, ”Kürtaj, bir insanlık suçudur. Kürtaj ile doğacak çocuğun yaşam hakkı elinden alınmaktadır” dedi.

Sitene Ekle

SAKARYA AA

 

 Toplumun kürtaj konudaki düşüncesini öğrenmek gerektiğine işaret eden Ayhan Sefer Üstün, ”Bunun için gerekli tartışma ortamı var ülkemizde. Bunun ardından olayı değerlendireceğiz. Şu anda TBMM’nin gündemi çok ağır. Bu konunun gündemimize alınması için biraz beklememiz gerekmektedir. Çünkü çok sayıda konu var elimizde ama bizim yaklaşım tarzımız da budur. Önümüzdeki günlerde gündemimize alabiliriz bu konuyu ama öncelikli olarak elimizdeki işleri bitirmemiz lazım” diye konuştu. 
 
‘Fetva veremez’
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ise, Üstün’ün sözlerine tepki göstererek, “İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı, bu konuda fetva verecek bir makam değildir. Konunun tıbbi, nüfus planlanmasıyla ilintili boyutu vardır. Kürtajda önemli olan belli bir haftayı geçmemektir ki bu da tıbbi bir konudur. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı’nın Uludere tartışmalarını, Başbakan’ın Uludere tartışmalarını gündem dışından çıkartmak için yaptığı bu açıklamaya ortak olmaması gerekirdi. Komisyonun en önemli gündem maddesi Uludere olayıdır” diye konuştu.

Etiketler:
Bilgi Yarışması"Sakıncalı Piyade" adlı kitabı ile ünlü, siyasi bir süikastla öldürülen araştırmacı gazetecimiz kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
İki solistin birlikte şarkı söylemelerine ne denir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX