21.03.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 21.03.2010-18:39 A-A+

BiR PERi MASALI

Cemiyet hayatının iki önemli ailesi Çırağan Sarayı’nda yapılan düğünle birleşti. Ralf Tezman ve Senem Kardıçalı’nın nikahı peri masallarını andırdı. Bin kişinin katıldığı tören yılın en şık davetlerinden biriydi- Ralf Tezman ve Senem Kardıçalı iki yıl önce tanıştı. Geçen eylül ayında bir pazar günü, Tezman sevgilisini tekneyle Emirgan iskelesinden alıp, romantik bir gezintiye çıkardı. Dönüşte A’jia Otel’e uğradılar. Kral dairesinde Kardıçalı’yı tatlı bir sürpriz bekliyordu.  Tezman, orkide ve balonlarla dolu odada şampanya eşliğinde evlenme teklifi  etti. Çift, önceki akşam Çırağan Sarayı’ndaki  muhteşem düğünle hayatlarını birleştirdi.
- Nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Senem Kardıçalı’nın şahitliğini anneannesi Şermin Rodop, Ralf Tezman’ınkini büyükbabası Selim Tezman yaptı.
- Düğünde Ajda Pekkan sahne aldı. Eğlence sabah 03.00’e kadar sürdü.
- Davete aralarında Leyla Alaton, Özlem Önal, Melisa Eliyeşil, Meltem Cumbul, Mehmet Cansun, Filiz Akın gibi isimlerin bulunduğu bin misafir katıldı. 
- Gelin Oscar de la Renta , damat Armani giydi. 
- Çift balayı için Seyşeller’i tercih etti.

İstanbul cemiyet hayatının ünlü ismi, Tezman Holding’in sahibi Tilda-Erol Tezman’ın oğlu Ralf ile İzmirli işadamı İbrahim-Şebnem Kardıçalı’nın kızı Senem önceki gece İstanbul Çırağan Sarayı’ında düzenlenen görkemli bir düğün  töreni ile evlendi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kıydığı nikahın şahitliğini Senem Hanım’ın anneannesi Şermin Rodop ile Ralf Bey’in büyük babası Selim Tezman  yaptı.  Süperstar Ajda Pekkan’ın sahneye çıktığı düğün saat 03.00’e kadar devam etti. Gelin hanım Oscar De La Renta gelinliği, damat bey Armani smokiniyle çık şıktı. Senem-Ralf Tezman balayına Hint Okyanusu’ndaki dünyaca ünlü Seyşel Adaları’na gitti.

Öncelik ailelerin
Yılın düğününe bin konuk davetliydi. Davetliler seçilirken  cemiyet ve iş hayatının popüler isimleri olmasından öte ailelerin gerçekten akrabası, yakını ve dostu olmasına dikkat edildi. Konukları Tezman ve Kardıçalı ailelerinin yanı sıra  Ralf Tezman’ın ağabeyi Selim Tezman’ın nişanlısı Sibel Atabek’in ailesi birlikte seçip belirledi. Düğün töreninde nikah ayakta kıyıldı. Klasik masa ve oturma düzeninin yapılmadığı düğünde aile büyükleri için VIP platform üzerine üç büyük masa hazırlanmıştı. Oturmak isteyen diğer konukla içinse sarayın her yerine rahat oturma grupları serpiştirildi. Saraydaki muhteşem dekorasyonunun yapımıyla, anne Tilda Tezman en ince ayrıntısına kadar ilgilendi. Dekorasyonunda kullanılan kumaş, çiçek gibi obje ve  dekoratif malzemeleri  Tilda Hanım Kapalıçarşı’dan bizzat kendisi topladı. Misafirler muhteşem zengin açık büfeden seçim yapmakta zorlandı. Çiftin düğün pastası son günlerde moda olan ‘Cup Cake’ti. 

ROMANTİK EVLENME TEKLİFİ
sİki yıl önce bir arkadaş grubu içinde tanışan Ralf Tezman ile takı tasarımcısı Senem Kardıçalı yıldırım aşkına tutulup flört etmeye başladı. Dostlarına ‘Aradığım aşkı buldum’ diyen Ralf Tezman birlikteliklerinin ikinci yılında sevgilisi Senem Kardıçalı’ya evlenme teklif etmeye karar verdi. Eylül 2009’un bir pazar günü Emirgan’da oturan sevgilisine telefon açıp, “Aşkım hava çok güzel yarım saate kadar tekne ile Emirgan iskelesine geliyorum hazır ol Karadeniz’e kadar bir gezinti yapalım” demiş. 
İskeleden sevgilisini alan Ralf Tezman Karadeniz sahillerine kadar romantik bir gezi yapmış. Dönüşte Çubuklu’daki A’jia Otel önünden geçerken Tezman dümeni A’Jia Otel’in iskelesine kırıp sevgilisi ile rıhtımdaki bara oturup içkilerini yudumlarken   otelin müdürü yanlarına gelip “Ralf Bey otelimizin kral dairesinin dekorasyonunu yeniledik. Siz çok zevklisiniz. Rica etsem daireye kadar bizimle gelip fikrinizi söyler misiniz”  demiş. Sevgililer el ele tutuşup kral dairesine çıkmış. Müdür kapıyı açınca orkide ve balonlarla süslenmiş muhteşem salonun ortasında elinde şampanyayla bekleyen beyaz eldivenli garsonu gören Senem        Hanım başına gelenleri anlayıp gözyaşlarını tutamamış.
Ralf Tezman cebinden çıkardığı tek taş pırlanta yüzüğü sevgilisinin parmağına takıp “Benimle evlenir misin?” demiş. Gözyaşlarına boğulan Senem Hanım bu teklifi büyük bir mutlulukla kabul etmiş. Bu romantik evlenme teklifinden bir ay sonra Tezman Ailesi, Kardıçalı Ailesi’nin İzmir Narlıdere’deki evlerinde bir araya gelip çocuklarının  nişan yüzüklerini taktı. Darısı Ayşe-Fevzi Atabek’in kızı Sibel ile evlenecek olan              ağabey Selim Tezman’ın başına.


Etiketler
Bilgi Yarışmasıİçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü halde bu ödülü kabul etmeyen Fransız yazar ve düşünür kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.