03.04.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 03.04.2010-21:44 A-A+

ANKARALI KRALiÇE

Türkiye’nin yeni güzeli başkentten çıktı. 19 yaşındaki Gizem Memiç, güzelliğini babaannesine, boyunu posunu voleybola borçlu. Kafasına koyduğunu yapan güzel Ankaralı, kariyerini zamana bırakıyorRöportaj: Lube Ayar

Boyu 1.78, yaşı 19. Her genç kız gibi ailesiyle olmayı, arkadaşlarıyla dolaşmayı, alışverişi ve dans etmeyi seviyor. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi. İyi bir Fenerbahçeli. Gizem Memiç, Kral TV tarafından düzenlenen ‘Miss Turkey 2010 Güzellik Yarışması’nda 1 Nisan gecesi birincilik tacını başına geçirdi. İşte güzelliğiyle Emirgan Korusu’ndaki laleleri kıskandıran Miss Turkey 2010!

 İç mimarlık, idealin miydi, yoksa tesadüfen mi seçtin?

Hem bu bölümü, hem de okulumu hedefledim. Bilkent’in eğitimini çok tavsiye ettiler, gidip görünce büyülendim. 

Yarışmaya katılma fikri kimden çıktı?
Ben istiyordum, arkadaşlarım da destekleyince başvurumu yaptım. Sonra ailem de destekledi.

Her finalist, kendisinin kazanacağını mı düşünür?
Ben kimin birinci olacağını kestiremiyordum ama ilk dörde kimlerin girebileceğine dair tahminlerim vardı. Zaten birkaçı da tuttu. Birinciliği bütün kızlar gibi ben de hayal ediyordum tabii. Ama hiç “Birinci olacağım” demedim.

İsmin açıklanınca ne düşündün?
Bir an inanamadım, 14 numara denince! “Yanlış mı duydum acaba?” dedim. Ama hemen toparladım ve ilerledim podyumda, çok güzeldi! Artık uğurlu sayım 14!

Annene mi benziyorsun babana mı?
Çok ilginç, ikisine de değil babaanneme benziyorum. Onun gençliğine çok benzetiyorlar özellikle. 

Türkiye güzelinin güzel de bir kariyeri olur. Senin hayallerin neler?
Oyunculuğu tercih ederim. Ama modellik ve sunuculuk da olabilir. Önüme hangi teklifler çıkar, şans hangisinden açılır bilemiyorum. Bir şey söylemek için çok erken. Şu anda tek amacım Miss World’e hazırlanmak, tüm gücümle buna çalışacağım. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. 

En güzel sensin. Sence en güzel kim?
Tuba Büyüküstün.

Okul dışında neler yapıyorsun?
Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Spor Kulübü’nde profesyonel olarak voleybol oynuyorum. Zaten okul ve voleybol dışında değil başka bir şeye, kendime de vakit ayıramıyorum. Aslında voleybolda da iyi yerlere gelmek isterim. Ama okulla birlikte yürütmek çok zor. Dengelemeye çalışıyorum ikisini.

Etiketler
Bilgi YarışmasıShakespeare'in ünlü karakteri Hamlet'in sevgilisinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.