14.04.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 14.04.2010-20:42 A-A+

‘KOCAMAN AiLE’NiN MUTLULUK EVi

Mehmet - Yeliz Okur çifti, kızları Melisa ve aileye yeni katılan Yiğit Mehmet’le birlikte Utah Salt Lake City’deki evlerinde ilk kez HELLO! dergisini ağırladıTebrikler! Bir de oğlunuz oldu. Duygularınızı bizimle paylaşır mısınız?
Yeliz Okur: Melisa’nın doğumundan sonra ilk zamanlar bir daha asla hamile kalmak istemediğimi Mehmet’e söylemiştim. Çünkü Melisa zor bir bebekti. Gecede yedi - sekiz kez uyanan, uyku düşmanı bir cimcimeydi. Fakat büyüdükçe fikrim değişti. Mehmet de ben de iki buçuk yıl sonra yeniden bir bebek özlemine girdik.

Doğum nasıl geçti? Normal doğum mu   yaptınız?
Y.O: Hayalimde her zaman normal doğum yapmak vardı ve asla sezaryen doğum yapmayacağıma dair kendime söz vermiştim. Ama kadere engel olamıyorsunuz. Melisa’da 22 saat sancı çektikten sonra doktorum beni sezaryene aldı. Duyduğumda çok ağlamıştım. Yiğit’te ise sezaryen olacağı önceden belirlenmişti ve 21 Şubat’a gün almıştık ama 18 Şubat akşamı sancılarım başladı. Hemen hastaneye gittik ve sezaryen ile doğum yaptım.

Doğuma girdiniz mi?
Mehmet Okur: O muhteşem anı asla kaçıramazdım. O akşam San Francisco’daydım, Golden State maçından bir gün önceydi. Yeliz bana, ‘Hayatım galiba sancım başlıyor. Yiğit sanırım birkaç gün önceden aramıza katılacak’ dedi. Yeliz emin olmak için sancıların dakika aralığını kontrol ederken ben de San Francisco’dan kalkan son uçakta yer bulup havaalanına doğru yola çıktım. Hastanede doğumun başladığından emin olan doktor, Yeliz’i hemen sezaryene almak istedi. Fakat Yeliz de ben de, benim doğumda olmamı istiyorduk ve Yeliz’in epidural olup doğumu biraz geciktirmesine karar verdik.?Yiğit 19 Şubat sabahı saat iki de Yiğit, Yeliz ve benim yanımda dünyaya geldi. 

İkinci kez baba oldunuz. Neler hissettiniz o an anlatır mısınız?
M.O: İkinci kez değil beşinci kez de baba olsam aynı duyguları hissederdim. Yeni bir bebeğe sahip olmak, onun dünyaya gözlerini açışını izlemek ve onu ilk kez kucağına alıp koklamak dünyanın en güzel mutluluğu.

Erkek bebek istiyordunuz. Bir oğlunuzun olacağını öğrendiğiniz an ne hissettiniz?
M.O: Aslında doğru, gönlümüzden erkek çocuk geçiyordu. Fakat hiçbir zaman ‘oğlumuz olsun’ diye didinmedik. Çünkü dünyalar güzeli bir kızımız var ve onunla çok mutluyuz. Dolayısıyla da kız çocuğunun ne kadar keyifli, duygusal ve eğlenceli olduğunu biliyoruz. Yani ikinci bir kızımız olsaydı da bu kadar mutlu olurduk.

Nasıl bir hamilelik geçirdiniz?
Y.O: Hamileliğimin ikinci ayında Melisa kötü bir grip virüsü aldı ve dolayısıyla bundan ben de etkilendim. İkinci ve üçüncü ayım oldukça kötü geçti. İki ay mide bulantısı, kötü bir öksürük ve halsizlik yaşadım. Fakat üçüncü aydan sonra her şey yoluna girdi ve sağlıklı bir hamilelik geçirdim. 

Eşinizle bu mutlu haberi nasıl paylaştınız?
Y. O: Hamile olduğumdan şüphelendiğim dönemde kız kardeşim Yelda yanımdaydı ve test sonucuna o baktı. Ben çok heyecanlanmıştım. Sonucu öğrenince hemen Mehmet’i çağırdım. Tabii ki sevinçten havalara uçtu. Daha yüzde yüz bile emin olmadan hemen telefona sarıldı ve ailelerimize haber verdi. 

Yiğit daha çok kime benziyor?
M. O: Sanırım bana benziyor. Yüz hatları, saç rengi ve ten rengi bana daha yakın fakat bunu söylemek için henüz çok erken. Daha çok değişim gösterecek. Melisa da doğduğu zaman simsiyah saçlara ve koyu bir ten rengine sahipti. Fakat şimdi açık tenli ve kumral.

Yiğit’le ilgili nasıl hayalleriniz var?
M. O: Tabii ki öncelikle gönlüm Yiğit’in basketbol oynamasından yana, ama her şeyden önemlisi sporun içinde olması. Gelecekte ise seçeceği meslek dalı kendi kararı olacaktır. 

Melisa kardeşini nasıl karşıladı? Kıskançlık oluyor mu?
Y. O: Melisa dokuz ay boyunca kardeşini sabırsızlıkla bekledi. Biz onu bu duruma elimizden geldiğince hazırlamaya çalıştık.  Melisa’ya her zaman Yiğit’le birlikte neler yapabileceğimizi, neleri paylaşacağımızı, ona neler öğretebileceğimizi konuştuk. Ona abla olmak ile ilgili hikaye kitapları hediye ettik. Yiğit’in odasını Melisa ile birlikte hazırladık. Yiğit dünyaya geldiğinde de şok yaşamadı. Neyle karşılaşacağını biliyordu.

Eşinizi ve çocuklarınızı bize hangi cümlelerle anlatırsınız?
Y. O: Mehmet; azimli başarılı, hırslı, alçakgönüllü, spor tutkunu, ailesine bağlı, mükemmel bir eş ve iyi bir baba. Melisa; güler yüzlü, sosyal, arkadaş canlısı, yüzmeyi seven ve zeki bir çocuk. Yiğit ise melek!

Etiketler
Bilgi Yarışması"Şifo Mehmet" olarak bilinen eski BJK futbolcusunun tam adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.