24.05.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 24.05.2010-22:43 A-A+

Güler Çakır'ın sergisi Tünel Sanat'ta

Güler Çakır'ın Atatürk portreleri ve figüratif doğa resimlerinden oluşan kişisel sergisi, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Tünel Sanat Galerisi'nde izleyiciyle buluşuyor.Kültür Sanat Servisi

Lise yıllarından bu yana resim çalışmalarına devam eden ressam Güler Çakır, birçok karma resim sergisi ve yarışmalar dışında, ilk kişisel sergisini 1985'te Gaziantep'te açtı. 1991 yılında 'Atlar' konulu bir sergiyle sanatseverlerle buluşan sanatçı, yeni sergisinde önceki çalışmalarında işlediği temaların bir karmasını izleyiciye sunuyor.
Yüksek öğrenimini 1976 yılında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda tamamlayan ve hocaları tarafından küçük yaşlarda resim yapmaya yönlendirildiğini dile getiren Çakır, şunları söylüyor: "Bugüne kadar açtığım tüm sergilerimde büyük bir heyecan duydum. Bir öğrenci gibi üretmeye ve yeni çalışmalar yapmaya devam edeceğim. Benim için bu bir yaşam biçimidir."  Çalışmalarında seçtiği figürlerin ve kullandığı renklerin kendi iç dünyasını yansıttığını  söyleyen Güler Çakır, sergi hakkında şu bilgileri veriyor: "Peyzaj çalışmalarım var. Sadece 'at' figürleri üzerine de çalıştığım dönemler oldu. Çalışmalarımı ruh dünyama göre yapıyorum ve seriler çıkarıyorum. Bu sergimde o serilerden bir karmayı sergiliyorum".
Güler Çakır'ın 30'a yakın eserinin izleyiciyle buluşacağı sergi, Tünel Sanat Galerisi'nde 11 Haziran'a kadar görülebilir.

Etiketler
Bilgi Yarışmasıİçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü halde bu ödülü kabul etmeyen Fransız yazar ve düşünür kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.