30.07.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 30.07.2010-19:14 A-A+

‘YAŞAMA BiR ŞANS VER’

Türkiye’nin en önemli sesleri, geliri sokak hayvanlarına aktarılacak albüm için bir araya geldiPiyanist Emir Ersoy, ‘10 Şarkı 10 Şarkıcı’ ile ‘Yaşama Bir Şans Ver’ adlı ikinci albümünü sahipsiz sokak hayvanlarına ithaf etti.
       Albüm, hem amacı hem de içeriği bakımından çok özel bir yere sahip. Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy,  Ayça Varlıer, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk ve Emre Altuğ, bu albümde hafızalarda yer etmiş 10 ünlü şarkıyı, Emir Ersoy’un Latin düzenlemeleri ile seslendirdi.
Sahipsiz sokak hayvanlarının insan elinden gördüğü şiddet ve istismara karşı uzun zamandır bir şeyler yapmak isteyen Emir Ersoy, sonunda duyarlı vicdanlara şarkılarla seslenmeye karar verdi. İnsanoğlunun kurduğu ‘modern’ yaşamda ne yazık ki sahipsiz sokak hayvanlarına yaşama şansı verilmiyor; yok sayılan, işkence gören, öldürülen zavallı hayvanların yaşadıkları da görmezden geliniyordu.
Sanatçı, “Gelin, hep birlikte yaşama bir şans verelim!” dedi ve albümü de bu konuda uzun süredir aktif şekilde faaliyet gösteren BGD’ye (Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği) ithaf etti.
Albümün yapımcılığını Soulfulworks firması adına Cüneyt Akgün ve Salih Süleymanoğlu gerçekleştirdi. Albümün dağıtımı da EMI Türkiye tarafından üstlenildi.
Emir Ersoy’un Amerika turnesinin hemen ardından kayıtlarını yaptığı albümün kayıt süreci yaklaşık üç ay sürdü. Emir Ersoy, hayata geçirmiş olduğu Projecto Cubano isimli projesinde yer alan müzisyenlerle birlikte, albümün tamamını canlı enstrümanlarla kaydetti.


ALBÜMDE YER ALAN SANATÇILAR VE ŞARKILAR
Ajda Pekkan (Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var) 
Kenan Doğulu (Kime Ne)
Funda Arar (Bana Yalan Söylediler)
Metin Ersoy (Ven Conmigo)
Ayça Varlıer (Bir Zaman Hatası) -  Yaşar (Masal) 
Deniz Seki (Üzgünüm Aşkım)
Kubat (Tavla) - Tuğba Özerk (3 Kalp) 
Emre Altuğ (Sıcak)

Etiketler
Bilgi YarışmasıEfsanevi müzik grubu Dire Straits'in gitaristi ve vokali hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.