20.08.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 20.08.2010-21:32 A-A+

HAYVANA ŞiDDETE HAYIR

Galatasaray Lisesi’nin önünde yapılan ‘Hayvana Karşı Şiddet ve Tecavüze Hayır’ eylemine katılım yüksektiHaber: Sercan Kısmet

Tuna Arman önderliğinde, hayvana karşı şiddet ve tecavüze karşı Galatasaray       Lisesi’nin önünde yapılan oturma eylemi devam ediyor.
Eyleme, Yonca Evcimik, Nilgün Kasapbaşoğlu ve Çiğdem Batur gibi isimler katıldı. Evinde dört köpek ve dört kedi besleyen Arman, eyleme katılımın yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Arman, “Hayvanları sevin ya da sevmeyin, vicdanlı bir insan böyle bir şey yapmaz. Hayvana tecavüz eden ve şiddet uygulayan biri her şeyi yapabilir” dedi. POPSAV Başkanı Hakan Peker’in “Kediler, köpekler için konser veriyorlar ama sanatçı dostlarına duyarsızlar” diyerek Ajda Pekkan’a gönderme yapmasına Arman, “Adı üstünde yardım. İster insana, ister hayvana yardım ederim. Ajda Pekkan’ı eleştirmesini ona yakıştıramadım” yanıtını verdi.

Bu çocuklar seri katil olacak
Şiddet fotoğraflarını görünce gözyaşlarını tutamayan Yonca Evcimik, “Mümkün olduğunca bakmamaya çalışıyorum. İnsanlara bu fotoğrafları dağıtarak, herkesin görmesini sağlamalıyız. İnsanlar bitti, sıra hayvanlara mı geldi? Bugün hayvanlara kötü davrananları durdurmazsak, ileride bu çocuklar seri katil olacak” açıklamasını yaptı.
‘Papatyam’ dizisinde rol alan Nilgün Kasapbaşoğlu ise, “Hayvanlar sevgiyle büyüyor. Biz onların dili olmaya geldik. Şiddet gün geçtikçe büyüyor. İnsanlar küçük yaşta hayvana şiddet uygulamaya başlıyor. Bu daha sonra insana şiddet olarak devam ediyor” ifadesini kullandı. Sanatçılar belediyelere “Lokantaları uyarın, yemek artıklarını köşe başlarına koyusunlar. Sokaklara mama kapları koyun” diye çağrıda bulundu.

Etiketler
Bilgi Yarışmasıİçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü halde bu ödülü kabul etmeyen Fransız yazar ve düşünür kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.