13.09.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 13.09.2010-20:54 A-A+

iKiMiZiN DE BiR HAYATI OLMALI

Ekranların ilk ‘evlilik hazırlık’ programı ‘Cansu’yla Baştacı’nın sunucusu Cansu Özdenak Kandemir şimdilerde farklı bir telaş içinde. Kızı Karla’yı iki ay sonra kucağına alacak. Anne bebek dergisi, onu yedi aylık hamileyken, yoğun bir iş temposu içinde yakaladıRöportaj: Aslıhan GündüzFotoğraf: Burçin Çobanoğlu-Şahver Koçulu

Hamileliğinizin altıncı ayında ekranlara geri döndünüz. Nasıl geçiyor hamilelik?
Program ekrana geldiğinde altı ay olmuştu ancak çalışmalar 4.5-5 aylıkken başlamıştı. Zamanım çok yoğun geçiyor. Tahmin ettiğimden daha zor ama sorunsuz bir bebeğim var. Bu yüzden de çok keyifli ve de mutlu bir hamilelik geçiriyorum. Biraz tez canlıyım. Ne kadar yavaşlayayım desem de yavaşlayamıyorum, hızlı hareket ediyorum. Hamilelik, beni çok zorladı diyemem. Sadece zaman zaman biraz daha fazla yorgun hissedebiliyorum, belim ağrıyabiliyor ki bunlar da çok olağan şeyler. Dinlenince, uykumu alınca daha iyi oluyorum. 8-9 saat uyku payım var, iyi uyuyorum bu beni dinlendiriyor, sıcaklar biraz zorlasa da iyi gidiyor. 

‘Cansu’yla Baştacı’ programınıza devam ediyorsunuz, programın içerisinde bebek bekleyen anne adaylarına ‘Baştacı Bebeğim’ köşesinde tavsiyelerde bulunuyorsunuz.
Daha önceki  programlarımda da ufak ufak bebek konularına giriyordum ama şimdi
hamile kalınca farklı duygularla özel bir bölüm olsun istedim. Aslında hamile olunca daha geniş bir içerik ekledik diyebilirim.

Beykent Üniversitesi’nde ders veren, doktorasını yapan, bir yandan program hazırlayan-sunan, çalışkan ve başarılı anne adayısınız. Hayat doğum sonrası nasıl devam edecek?
Önce nasıl bir bebek olacağına ve onunla olan uyumuma bakmak istiyorum. Şimdiden bir şey söyleyemiyorum. Üniversiteye devam edeceğim. Programı nasıl yaparım bilmiyorum ama tabii ki işime de devam etmek istiyorum. Anne olduktan sonra ne şekilde değişeceğim konusu şimdilik soru işareti.

Nasıl bir anne olacağınızı düşünüyorsunuz?
Madonna gibi anne olurum. Bu işin esprisi tabii! Çok kısıtlayan bir anne olmak istemem ama oğlak burcuyum, disipline önem veririm, kurallarım olur, sevgim konusunda şüphem yok. Onu da yaşayıp göreceğim. Şimdiden bir şey diyemiyorum. Anne-eş-evlilik kalıpları vardır. Ben bu kalıpları yaşamak
istemiyorum. Bunlardan sıyrılmış bir anne olmak istiyorum. İkimizin de kendine ait yaşantısı olmalı.


BEBEĞİN  GELİŞİYLE YAŞANAN iLKLER
İlk tekmelediğinde, onu sevdiğimi düşündüm.Eşime ilk söylediğimde, şaşkınlık ve mutluluk hissetti.
Cinsiyetini ilk öğrendiğimde, sevinç duydum.Ultrasonda ilk gördüğümde, heyecanlandım ve duygusallaştım.

Etiketler
Bilgi YarışmasıÇanakkale Zaferi kutlamaları hangi gün başlar?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Soyadı Çeliköz olan şarkıcımız kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.