24.11.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 24.11.2010-22:56 A-A+

SEYYAR SATICILAR YOLLARDA

'İstanpoli' projesi kapsamında seyirciyle buluşan ilk gösteri 'Kassas', projenin kapanışı için tekrar sahnede. Bu sefer İstanbul’un dört bir yerinde...KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Garajistanbul’un İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesi kapsamında gerçekleşen ilk gösterisi 'Kassas', Beyoğlu’undan çıkıp şehre doğru yol alıyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği'nin desteklediği en büyük projelerden 'İstanpoli'nin kapanış etkinliği olan oyun, bugün Küçükçekmece Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde, yarın Bahçeşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, cumartesi günü ise Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde ücretsiz sahnelenecek. Ardından Zeytinburnu, Tuzla, Ümraniye ve Samandıra'da izleyici karşısına çıkacak. Turne, 8 Aralık'ta Güngören'de sona erecek. 'Boş inançlarla karışık, abuk sabuk hikayeler anlatan kişi' anlamına gelen 'Kassas'da, Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran, İstanbul'un  hurdacısı, simitçisi, macuncusu, boyacısı, bayrakçısı, taksitcisi, bozacısı, midyecisi, hallaçı, çiçekçisi, falcısı, ciğercisi, bileycisi ve daha fazlasıyla aynı sahnede, onlarla aynı oyunda oynuyor.

EtiketlerHalkalı
Bilgi YarışmasıMahrem, Pinhan, Bitpalas romanlarının yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.