13.07.2011 - 22:58 | Son Güncelleme: 13.07.2011-23:04 A-A+

SAĞLIKLI VE BAKIMLI OLMAK ELiNiZDE

Organik kremler, ardıç katranlı sabun, moral yükselten sardunyalı banyo tozu, gül suyu, acı kayısı çekirdeği kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak. Daha da bakımlı ve iyi hissetmek için iyi kesilmiş bir saç şartNerolinn  
Emine Koçer bir kimyager. Bir başka sevdiğimiz aromaterapi dükkanı olan Cihangir’deki Toz Pembe’de de emeği var. Şimdiyse Etiler’de kendi küçük dükkanında buhurdanlığın başına geçmiş. Tarsuslu. Neroli (portakal çiçeği), çocukken içinde oyunlar oynadığı portakal bahçelerinin aklında kalan nefis kokusu. Emine Hanım her şeyi organik içeriğe uygun olarak hazırlıyor.
Cildi besleyen gül, yasemin yoğun bakım kremi, mikrop ve mantarlardan koruyan acı kayısı çekirdeği yağı, kas ve eklem ağrılarına iyi gelen ardıç katranlı sabun ve moral yükselten sardunyalı banyo tuzu, ismiyle bile fark yaratan ürünlerden birkaçı. En popüleriyse organik gül suyu. Aklınıza öyle hacı miski gibi ağır bir şey gelmesin; buradaki tamamen ferahlatıcı ve temizleyici. Ayrıca çaylar ve kokulu mumlar da var. 
ADRES: Fecri Ebcioğlu Sok. Birlik Apt. No: 11C Etiler  0 212 284 83 72  Pazar hariç her gün  11.00-19.00 


Misk

Misk Nail SPA’da el ve ayaklar başrolde. Burası öyle, sıradan, acele acele bir törpü, iki ojeyle işinizin bitirildiği manikürcülerden değil. ‘Deniz kokulu marin’, ‘portakal tadında citrus’ gibi farklı temalı bakımlar var. Güneşte renk değiştiren ve hatta hiç çıkmayan oje bile getirmişler. Kişiye özel el ve ayak parafininden tutun, ayak suyunuzun bulunduğu kabın tek kullanımlık özel korumalarına, yine tek kullanımlık topuk törpülerine kadar tüm ince detaylar düşünülmüş. Düğün gününde en güzel olmak isteyen gelin adayları için de özel paketler mevcut. Misk, el ve ayak bakımlarının yanısıra sir ağda, kirpik bakımları, refleksoloji, vücut bakım ve masajları hizmetleri de veriyor.
ADRES: Bağdat Cad. No: 348A/3 Erenköy  0 216 385 64 75 www.misknailspa.com Pazartesi-cumartesi 09.00-19.00, pazar 11.00-19.00 No:21 İbrahİm Zengİn Saç Tasarım
İyi dikilmiş bir elbise ya da ayağa tam oturan bir ayakkabı, pek fayda etmez eğer taşımıyorsa omuzlarında iyi kesilmiş bir saçı. Sahip olduğumuz stil, kıyafetimizden de önce saçımızda başlıyor ve yapılan hataların geri dönüşü kolay olmadığı için usta ellere teslim etmek gerekiyor. Birçok dergi çekimi ve defileler için de saç tasarlayan İbrahim Zengin, işte bu usta ellerden biri. Galata’da açtığı No: 21 sayesinde podyum ve sokak arasında bir köprü oluşturuyor ve kişiye özel saç tasarım hizmeti veriyor. Yeni bir kesim, renk değişimi ya da özel bir davette fark yaratma isteği. O zaman kesinlikle No: 21’i ziyaret etmek gerekli. Burada sadece randevuyla çalışılıyor ve kötü saç günlerine son veriliyor.  
ADRES: Serdar-ı Ekrem Sok. No: 38/1 Galata 0 212 244 42 50  www.no21.com.tr  Pazartesi-cumartesi 10:00-19:00, pazar 12:00-17:00 

Blossom Village
Etrafta duyduğunuz bunca organik safsataya kıyasla buradaki ürünler için kullanacağımız öz, saf, katkısız gibi ön sıfatların altını ne kadar çizsek az. Dükkandaki kozmetik ürünlerin formüllerinden, etiketlerin tasarımına kadar her şeyin altından kalkmış küçücük dev bir bilge kadın Selma Aydemir. Rafine edilmemiş organik hammaddeleri anavatanlarından toplayıp, güneş ışığını kırarak muhafazayı uzatan Almanya’dan getirttiği mavi şişelerin içine sokmuş. Bu derin ilgi ve bilginin kaynağı, babasının çiftçi, babaannesinin köyün çıkıkçısı olmasına kadar uzanıyor. Okul arkadaşları yaz aylarını tatil köylerinde geçirirken, o kendi köyünün tepelerinde sabunotunu, altınotunu keşfederek geçirmiş. Doğa geleneğini aylarca beraber çalıştığı kimyagerlerin teknik bilgileriyle birleştirmiş. Sonuç: Çiçek açmakla kalmayıp hayatımıza kök salacak şehrin en saf köyü!
ADRES: Firuzağa Mah. Kadirler Yokuşu No: 80 0 212 292 57 91 Cihangir www.theblossomvillage.com  Pazartesi hariç her gün 11.00-19.30 


Boyut Yayıncılık’tan çıkan ‘Müstesna İstanbul-Küçük Dükkanlar Kitabı’nı Pukka Living kaleme aldı.

Etiketler
Bilgi YarışmasıVerilen sanatçılardan hangisi eurovizyon şarkı yarışmasına katılmamıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.