27.09.2011 - 21:09 | Son Güncelleme: 27.09.2011-21:09 A-A+

GÜNÜN MEKANIA’PERA BRASSERIE&CAFE
Asmalımescit, Tünel ve Şişhane’yi bağlayan merdivenlerin üzerinde; tentelerinden kaşıklar sarkan A’pera, mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Buraya adım attığınız anda eski Pera ve Galata’nın ruhunu hissedeceksiniz. Bahçe duvarlarını Galata silüeti, iç duvarları da Suat Küçükaydın’ın fotoğrafları süslüyor. Sınırlı sayıdaki fotoğrafları satın alabiliyorsunuz.  Mönüye gelince... Ekmekten tatlılara masanıza gelen her şey, A’pera’da yapılıyor. Yemeğinize, elma kurusu ve rezeneyle tütsülenmiş sosislerle başlangıç yapabilir; pizza, makarna veya mekanın iddialı olduğu et yemekleriyle devam edebilirsiniz.  Adres: Asmalımescit Mah. Nergis Sok. No: 8 Beyoğlu Tel: 0 212 244 45 08

GÜNÜN ALBÜMÜ

WHAT MATTERS MOST- Barbra Streisand 
2 Oscar, 8 Grammy,   4 Emmy ve 3 Tony ödüllü Barbra Streisand’ın, 2009’da listebaşı olmuş ‘Love is the Answer’ albümünden sonra çıkardığı ilk çalışması ‘What Matters Most’, Sony Music etiketiyle raflarda.
Sanatçı bu albümünde, film ve müzikaller için besteledikleri şarkılarla 16 kez Oscar’a aday olan ve üçünü kazanan Alan ve Marilyn Bergman imzalı 20 şarkıyı yorumluyor.

GÜNÜN KiTABI

JAPON NE YAPMIŞ?

Türkçe’den başka hiçbir dilde, hatta Japonca’da bile “Japon yapmış” kadar Japonya’yı ve Japonları açıklayabilecek kısalıkta bir deyiş yoktur. Halkımız bilmeden, Japonlara özgü Zen Budizminin sade ve derin felsefesiyle uyumlu bir özdeyiş üretmiştir. Bu özdeyiş, Japonya’ya ve Japon halkına bakışımızı özetler; hayran olma, takdir etme, destekleme, hayıflanma, iç çekme ve bazen motive olma! Japon ne yapmıştır, nasıl yapmıştır, niye yapmıştır, pek bilinmez; ama yapmıştır işte! Onur Ataoğlu, Japon yaratılış efsanelerinden Budizme, Japonya tarihinden modern hayata, samuray ve geyşalardan manga ve haikulara uzanan geniş yelpazede Japon’un neler yaptığını anlatıyorÖ Üstelik hem düşündüren hem de eğlendiren bir dilde...  Çınar Yayınları, 12 TL

Etiketler
Bilgi Yarışması"Of Of" adlı şarkı hangi şarkıcımıza aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.