24.10.2011 - 20:28 | Son Güncelleme: 24.10.2011-20:28 A-A+

“Kitabım, farkındalığa geçişte bir kapı olacak”

Erkan Sarıyıldız’ın ‘Kendime Doğuşumun Güncesi’ adlı kitabı, yaşadığı büyük çelişkiler nedeniyle mutsuz bir hayat yaşayan Vural’ın iç yolculuğunu anlatıyor. Aynı zamanda bir tıp doktoru olan Sarıyıldız’la kitabını ve yazarlık macerasını konuştuk* Kitabı yazmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz? 
İlk gençlik dönemlerimden itibaren insanın sadece görünenden oluşmadığını düşünüp, görünenin arkasındaki gerçeği arayışım sürüyordu. Çeşitli içsel yolculuk denemelerim ve kazanımlarım ardından 2009’da bir blog açtım. Önce sadece birkaç kişi takip ederken zamanla binlerce kişiye ulaştı. Blogumda 200’e yakın yazı olunca, artık sanal ortamdan çıkıp elle tutulabilecek bir eser üretmenin zamanının geldiğini düşündüm. Kitap fikri böyle ortaya çıktı. 

* Kitabın karakteri sizi ne kadar yansıtıyor?
Kitabımın karakteri Vural bizlere yabancı olmayan, şehir yaşamının hengamesi içinde ve iş yaşamının acımasız çarklarında hayat mücadelesi veren biri. Kendi yaşamsal deneyimlerimi ve kendime doğuşumdaki temel basamakları bu karakterin kurgusunun içine yerleştirip benim olmayan bir hayat hikayesi oluşturdum. 

* Doktor olmanızın düşünce sistemine adapte olmanızda ne gibi etkileri oldu? 
Doktor olmam tamamen materyalist bir bakış açısı içinde olmama sebebiyet verirmiş gibi görünse de, insanlarla doğrudan temasta olmam ve kişilerin kendi içsel yaşam-larına girebilme açısından çok faydalı oldu. İnsanın hem maddesel, hem de manevi yapısını tanımamda mesle-ğimin çok katkısı var. 

* Bu kitabı okuyanlar hayatında nasıl değişiklikler beklemeli? Aslında dışarıdan bakıldığında kısa sürede okunulabilecek bir kitap olarak görülse de, kitabın iç dünyalarda başlattığı yolculuk uzun bir sürece yayılıyor. Kitabımı farkındalığa geçişte bir kapı olarak görüyorum. Kendimizin gerçeğine ulaşmak, kendimize yeniden doğmak için yeni bir bakış açısı getiriyor. Eğer kahramanın kimliğinde kendi gerçekliğinizi sorgularsanız, hayatınıza yeni ufuklar açacak kadar güçlü ve sihirli bir kitap...

Etiketler
Bilgi YarışmasıKılıcın içine konulduğu deri veya madeni kılıfa ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.