07.12.2011 - 20:21 | Son Güncelleme: 07.12.2011-20:21 A-A+

GÜNÜN SERGiSi

Rönesans resminde soylu ve güçlü sınıflara karşı eleştiriyle karşılaşırız. 

YÜZSÜZLER

 Sanatçılar resimlerinde, iktidar sahibi ailelerin yaşamlarını abartarak ve hicvederek kullanırlar. Bu durum ressam Gazi Sansoy’un rönesans sanatçılarıyla buluştuğu bir nokta. Sansoy, bu eserlere resimsel değerleri açısından hayranlık duyuyor ama konularını eleştiriyor. Din, soylu sınıf, zengin ve gösterişli hayatların kahramanlarını bu şekilde silerek, onlarla dalga geçiyor. Sergiyi, ay sonuna kadar Galeri İlayda’da gezebilirsiniz.

 

GÜNÜN MEKANI

ALAÇATI?MEYHANESi

Maçka Parkı’nın içinde yer alan mekan, İstanbul’un en iyi Rum meyhane mönüsüne sahip olduğunu iddia ediyor. Yemeğin yanı sıra eğlence programıyla da iddialı. Haftanın her günü fasıl, bazı günleri de Yunan müziği veya Adnan Koç’tan Türk sanat müziği dinleyebilirsiniz. Dansöz Nuran Sultan da burada sahne alıyor. Fix mönü çalışan Alaçatı Meyhane’nin 190 kişilik geniş bir bahçe alanı da var.
Adres: Maçka Demokrasi Parkı No: 10 Maçka
Tel: 0 212 240 45 29

GÜNÜN KiTABI

DOĞAÜSTÜ

Vampirler, kurt adamlar, periler... Doğan Kitap’ın gençlik dizisi Dex Kitap’tan çıkan ‘Doğaüstü’, fantastik edebiyatın iyi örneklerinden birini sunuyor. Kiersten White’ın kaleme aldığı, “Normallik hakikaten bir yere kadar!” sloganıyla yayımlanan ‘Doğaüstü’, baş karakter Evie ve onun eski peri erkek arkadaşı Reth arasında geçen fantastik öyküyü anlatıyor. Dex Kitap, 16 TL

Etiketler
Bilgi Yarışması"Taçsız Kral" lakabı ile anılan Galatasaraylı ünlü futbolcu kimdir ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.