03.12.2012 - 18:56 | Son Güncelleme: 03.12.2012-18:56 A-A+

SEDEF’LE KIVANÇ’IN YENİ AŞK YUVASI

Sedef Avcı-Kıvanç Kasabalı çifti, Golden Retriever cinsi sevimli köpekleri Oskar’la beş ay önce taşınmış Kandilli’deki bu eve.Yazı: SERRA AKAR

“Buradan aile dostumuz Mete Ağabey sayesinde haberdar olmuştuk. Bizim için uygun olduğunu düşünüp, gelip görmemizi istemişti hemen” diye anlatmaya başlıyor Avcı salonundaki yılbaşı ağacının ışığını yakarken.
Çamın yanındaki cam vitrinde yıllardır biriktirdiği kar küreleri göze çarpıyor. Bu merakı Richard Gere’le Diane Lane’in ‘Sadakatsiz’ filmini izlediği zaman başlamış. “Orada pek dekoratif amaca hizmet etmemişti doğrusu” diye anlatmaya devam ediyor güzel oyuncu tüm sempatikliğiyle.
Evin konumu özellikle Boğaz’ı tepeden gören manzarası, buraya ilk geldiklerinde çifti çok etkilemiş. “Karşı kıyıda Bebek-Aşiyan, yandaysa Cemile Sultan Korusu var. Burası sayfiyeden farksız. Hatta eve taşındıktan sonra uykumuz bile erken gelmeye başladı” diye anlatmayı sürdürüyor Avcı.
Daha önceki evleri Cihangir ve Ulus’taymış. Kandilli’yi ‘Menekşe ve Halil’ dizisi çekimleri sırasında sevmeye başlamışlar. İki yıl önce satın alınan ev bir süre boş kalmış. Taşınmaya karar verdiklerinde iç mimar baba Babür Avcı onlara tam destek vermiş. “Babam benim en zor müşterisi olduğumu söyler durur hep. İlk defa baba-kız ortak bir ev yaptık neticede” diye belirtiyor.
100 m2’lik daire, salona açılan mini bir mutfak, iki oda ve bir banyodan oluşuyor. “Küçük olduğu için buranın sade ve ferah gözükmesi bizim için öncelikli oldu ve içinde çok şey değişti” diye söze giriyor Kıvanç Kasabalı. Daha önceki evleri buradan büyük olduğundan taşınırken birçok eşyayı elemek zorunda kalmışlar.

Yolları güzellik yarışmasında kesişmiş
Yedi yıl önce evlenen çiftin yolları Avcı’nın katıldığı bir güzellik yarışmasıyla kesişmiş. Finale kalan Avcı’yı sahneye elinden tutarak getirme görevi Kasabalı’ya verilmiş. “Aslında bu durumu ben denk getirmiştim” diye de samimi bir itirafta bulunuyor. O gün bugün de birbirlerinin ellerini hiç bırakmamışlar. İkisi de ev hayatına düşkün olduklarını ve evde dostlarıyla vakit geçirmeyi sevdiklerini belirtiyor.

Özel tasarım mobilyalar
Evin genel dekorasyonuna gelince... Kanepeler ve ahşap sehpa Mudo Concept’ten alınmış. Geri kalanların çoğu da özel olarak yaptırılmış. Rahmetli anneannesi Nimet Özbayram’dan yadigar iki koltuğun yüzlerini yeşil kadife kumaşla değiştirerek salonun baş köşesine koymuş Avcı. “Onlar benim için kıymetli. Bir de kayınvalidemin hediyesi yemenili yatak örtümü çok severim. Tam üç senede işledi” diye anlatıyor.
Kanepenin yanındaki mozaik taşlı masayı Bozcaada’dan almışlar. “İkimiz de oraya bayılırız. Genelde Aliki Konukevi’nde kalırız. Bu masayı orada görüp çok beğenmiştik. Salona güzel renk kattı” diyor.

Filmde sürprizler var
Şu sıralar iş konusunda ikisi de rahat bir dönemde oldukları için kendilerine vakit ayırabildiklerinden bahsediyor. Avcı, 14 Şubat’ta vizyona girecek ‘Romantik Komedi 2’de oynuyor. “Keyifli oldu, çekirdek kadro ilkiyle aynı. Ama sürpriz isimler de var” diyor. 

Etiketler
Bilgi Yarışmasıİçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü halde bu ödülü kabul etmeyen Fransız yazar ve düşünür kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.