09.12.2012 - 18:56 | Son Güncelleme: 09.12.2012-18:56 A-A+

“YAŞADIĞIM HAYATIN FON MÜZiĞi BU ŞARKILAR”

Yaz başında yeni albümünü piyasaya süren şarkıcıyla, bu kez ‘Sen En Güzelsin’in ikinci klibi ‘Olmasa da Olur’un çekimlerinde buluştuk. Park Hyatt Hotel’in kral dairesi... Fazla düşünülmüş durmayan bir kıyafetle karşımıza çıkıyor şarkıcı ve başlıyoruz sohbete...SENEM AYDIN

 İkinci klip şarkısı ‘Olmasa da Olur’un hikayesi nedir?
Kararsızlık anında çıkan bir şarkı; isminden de anlaşıldığı gibi. Hani çok istediğin biri vardır, çok seversin, hoşuna gider ama... Klibin konusu şarkının hikayesiyle birebir örtüşmüyor. Ben şarkılar üzerine çok konuşmak istemiyorum aslında. Söyleyeceğimi söyledim, herkes istediği gibi anlayabilir.  


 Şarkı yazarken kendi hikayelerinizden mi yola çıkarsınız?
Çoğunlukla öyle. Ama başkasının hikayesinden etkilenip, yazdığım şarkılar da oldu.  


 ‘Sen En Güzelsin’ albümdeki bütün şarkıları eski kız arkadaşınıza yazmışsınız...
Bu sound, her şey hayatımın bir dönemini anlatıyor. 2-3 sene boyunca yaşadığım hayatın fon müziği bu şarkılar. Yaşıyorum, yaşadıkça bir şeyler birikiyor, onların doğrultusunda bir şeyler yapıyorum. Şimdi yeni bir süreç başladı hayatımda.

 Bugüne kadar bir kadın için yaptığınız en baş döndürücü şey neydi?
‘Sen En Güzelsin’ albümünü bir kadına ithaf etmiş gibi oldum, bu özel bir şey diye düşünüyorum. Bana böyle bir şey yapılsaydı sevinirdim.  


 Bir şarkı bile baş döndürebilir.
Doğru söylüyorsun. Baş döndürmeli bence.

“Hayat her şeyi değiştirebiliyor” Sizin aşk tarifinizi merak ediyorum. 
Aşkı şu an sorsalar, tarifi yok bende (gülüyor). Aşkın net bir tarifi yok. Hayat, her şeyi değiştirebiliyor. Seni o an olduğun kişiden, başka kişiye götürür. Tabii her seferinde daha iyi bir ilişki olmasını umut ediyoruz. Mutlu aşk, mutsuz aşk diye bir şey var sonuçta.  


 Aşıkken şarkı yazamadığınızı söylemişsiniz. Şu sıra durum nedir?
Şarkıyı üretme işi çok durmuyor bende. Tabii daha zayıfladığı zamanlar oluyor. Şu an öyle bir dönem çünkü geçen sene albüm kaydıyla geçti. Şimdi biraz içime kapanıp, daha biriktirdiğim bir dönem yaşıyorum. Bir yandan da söz verdiğim insanların şarkılarını hazırlamaya çalışıyorum. 


 Şarkı bekleyen kim var?
Emel Sayın’a sözüm var. Gülben Ergen’e bir şarkı yapacağım. Hepsi grubundan ayrılan Gülçin’in albüm yükü benim omuzlarımda. İlk defa prodüktörlük yapacağım. Vokalistime de albüm yapıyoruz.  


 Son zamanlarda daha sakin bir hayat sürer oldunuz sanırım.
Köpeğimle daha çok zaman geçiriyorum. Uyurken yanında olmak istiyorum.  Özlüyorum. Ona zaman harcadığım  için pek dışarı çıkmıyorum. Arkadaşlarımın davetlerine, doğum günlerine gidiyorum sadece.

“Modayı kendime uydururum” Konser takviminiz belli mi?
Sırada Ankara, İzmir, birkaç yer daha var. Yılbaşında Suada konseri olacak. Şubatta da Avrupa turnesi yapacağız.  


 Albümle ilgili geri dönüşler nasıl?
Çok iyi. Hiç beklemediğim insanlardan şarkılarla ilgili yorumlar geliyor. Arajmanları, ruhları, halleri, tavırları tam istediğim gibi oldu. Ozan Çolakoğlu sağolsun. Albümün her aşamasından memnunum. Bu yüzden bütün şarkıları kliplendirmek istiyorum. 5-6 şarkıya klip çeksek ne güzel olur. 


 Her yeni albümle birlikte imaj değişikliliğine gider misiniz?
Eskiden albüm çıkmadan “Saçları mı kessek? Ne yapsak?” derdim. Bu kez ne giyeceğime, saçımın nasıl olacağına Londra’da karar vermiştim zaten. Son dakika bir değişiklik yapmadık. Genelde beğendiğim modayı kendime uydururum.

Kimleri dinliyor?

Ne hoşuma giderse onu dinliyorum. Madeleine Peru’yu çok severim. Konserine gidemediğim için çok üzülüyorum. Coldplay’ı çok severim. Fun diye bir grup çıktı, bu ara en çok onları dinliyorum aslında. 

Ne izliyor?

‘Yalan Dünya’ seyrediyorum, çok da seviyorum. Uzun zaman sonra seyrettiğim ilk Türk dizisi. ‘Fringe’ var. ‘Entourage’ı çok seviyordum; bitti. Bir de ‘Boardwalk  Empire’ ve ‘Suits’i izliyorum.

Klipten notlar...
l 24 saat süren çekimlerde iki ayrı mekân kullanıldı. Park Hyatt Hotel’in kral dairesi, koridor ve terasları; Rumeli Hisarı civarı.
l Klipte Yalın’a 3 yabancı model eşlik etti.
l Çekimlerde 40’tan fazla kişi görev aldı.

Yönetmen Hakan Yonat: “Yalın’la çalışmak her zaman çok keyiflidir. İkimiz de çok titiziz, bu yüzden güzel işler çıkıyor. Ama her şeyi bir kenara bırakalım, şarkılar böyle şahane olunca zaten işin görseli de güzel oluyor.

Stilist Bengisu Gürel: “Yalın’ın harika bir ritmi ve enerjisi var. Yenilikçi ve ne istediğini çok iyi bilen, günceli takip eden biri. Kostümlerinin içinde kendini rahat hissetmesi estetikten çok daha önemli. O yüzden yüzde 100 orijinal, gerçek ve samimi. Giydikleri üzerinde canlanan ve onunla birlikte hareket eden ender isimlerden. Yollarımız kesiştiği için mutluyum.”

Etiketler
Bilgi YarışmasıMahrem, Pinhan, Bitpalas romanlarının yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.