GündemRSS
20.01.2014 - 12:36 | Son Güncelleme: 20.01.2014-12:36

(oges.meb.gov.tr)Teog sınavının sonuçları belli oldu tc giriş sayfası (e-okul giriş sorgula öğren)

TEOG E Okul Merkezi Sınav Sonuçları MEB 20 Ocak,E Okul Teog 8. Sınıf Merkezi Sınav Sonuçları Ekranı,MEB E Okul Teog Sınav Sonuçları sayfası,MEB E Okul Teog Sonuçları 20 Ocak 2014, E Okul Teog Sınav Sonuçları 8. Sınıf 1. Dönem e okul teog sınav sonuçları için geri sayım başlarken öğrenci ve velilerin teog e okul sınav sonuçları için sabırsız bekleyişi sona erdi.

Sitene Ekle
(oges.meb.gov.tr)Teog sınavının sonuçları belli oldu tc giriş sayfası (e-okul giriş sorgula öğren)
TEOG e okul Merkezi Sınav Sonuçları MEB 20 Ocak,E Okul Teog 8. Sınıf Merkezi Sınav Sonuçları Ekranı,MEB E Okul Teog Sınav Sonuçları sayfası,MEB  E Okul Teog Sonuçları 20 Ocak 2014, E Okul Teog Sınav Sonuçları 8. Sınıf 1. Dönem e okul teog sınav sonuçları için geri sayım başlarken öğrenci ve velilerin teog e okul sınav sonuçları için sabırsız bekleyişi sona erdi.
 
Sonuçlar açıklandı
 
E okul teog sınav sonuçları bu yıl ilki düzenlenen merkezi sınav sisteminin sonuçları beklenirken MEB tarafından gelecek anlık açıklama bekleniyor.Teog e okul sınav sonuçları bir çok kez konuşulmuştu. Sınavdan hemen sonrada soruların zorluğu ve yalnış olan sorular ile ilgili bir çok kez tepki toplayan e okul teog sonuçları bugün açıklanıyor. Hatırlanacağı üzere sbs yürütme durdurma kararının hemen ardından da e okul teog sonuçlarıiptal olacak mı diye bekleyiş sürerken e okul teog sınav sonuçları meb tarafından yapılan açıklamaya göre bugün açıklanacağı vurgulanmıştı.
 
 
Milli eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 16.01.2014 tarih ve 222774 sayılı yazıları ile not girişleri hakkında açıklamada bulundu. 
 
İşte o açıklama;
 
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 38. maddesinin son fıkrasında; "Geçerli özrü olmadan öğretmenler tarafından veya merkezi sistemle yapılan ortak sınava katılmayan, proje ve performans görevini teslim etmeyen öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav, proje ve performans adedi tam olarak alınır". denilmektedir.
 
Diğer taraftan Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Valiliklere gönderilen 21/05/2013 tarihli ve 1041377 sayılı yazıda "...devamsız öğrencilerin notlarının e-okul sistemine (Girmedi) "G" harfini girerek işleyecekler..." şeklinde talimat verilmişti.
 
2013-2014 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sonuna yaklaşıldığı bu günlerde okullarımızdaki sınav, proje ve performans görevlerine mazeretsiz girmeyen öğrencilerin puan girişlerine "G" harfi girilecektir. Sürekli devamsız olan öğrenciler için ise "G" harfi yazılmayacaktır.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.