26.02.2013 02:30 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

‘Redhack’ davasında bilirkişi bulunamadı

Ankara Emniyet Müdürlüğü internet sitesini hackleyen Redhack (Kızıl Hackerlar) grubuna üye oldukları iddia edilen 10 sanık hakkında terör örgütü adına suç işledikleri gerekçesiyle açılan davanın hakimi Tayyar Köksal, dosya kapsamlı olduğundan bilirkişi bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Redhack (Kızıl Hackerlar) grubu adına terör örgütlerine dijital anlamda destek vermek, bu kapsamda terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri iddia edilen 10 sanığın yargılanmasına Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya, sanıklar Alaaddin Karagenç, Reşit Pınaroğlu, Egemen Kut ve avukatları ile müdahil İçişleri Bakanlığı’nın avukatı Asuman Erdurmaz katıldı.
Avukat Asuman Erdurmaz, Denizli Vergi Dairesi’nin sitesinin de hacklendiğini ancak bu duruma iddianamede yer verilmediğini ifade etti ve yeni bir iddianame hazırlanmasını istedi.

‘IP adresleri incelensin’
Sanık avukatlarından Yusuf Gözel de yeni bir iddianame hazırlanmasını kabul etmediklerini kaydederek, sanıkların, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün bilişim sistemine yasadışı yollarla girip girmediğinin belirlenmesi için IP adreslerinin ve emniyet kayıtlarının incelenmesini, bilirkişi raporunun bu doğrultuda hazırlanmasını istedi.
Mahkeme Başkanı Köksal, Redhack dosyası kapsamlı olduğu için bilirkişi bulmakta zorlandıklarını belirtti. Denizli Vergi Dairesi’nin müdahillik talebini reddeden mahkeme, sanık müdafilerinin talepleri doğrultusunda bilirkişi raporunun aldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerhaberhaberler