'Regl ağrısına inanmıyorum' diyen adam Twitter'da topa tutuldu

Regl sancısının gerçek olduğuna inanmayan bir adam Twitter'da büyük bir tartışma başlattı. İster inanın ister inanmayın; regl sancısı çeken kadınlar şu an yanıbaşınızda!
'Regl ağrısına inanmıyorum' diyen adam Twitter'da topa tutuldu

Her şeyin internette tartışma konusu olabildiği 2018 yılına hoşgeldiniz. Herkesin, hatta evcil hayvanların bile Twitter ve Facebook hesabı var artık. Sosyal medya sayesinde insanların cehaletini, kadınlara yönelik saldırılarını çok net görebilir durumdayız. Yanlış anlamayın; tüm erkekler böyle demiyorum... Ama şu da bir gerçek ki; Facebook, Instagram veya Twitter'dan sözlü saldırıya uğramayan kadın sayısı hakikaten çok az!

Örneğin kullanıcı adı @goldenconceptng olan bir adam "Kırık bir kalpten daha kötü ne olabilir?" diye sordu. Ve bu soruyla; regl ağrısının gerçek olup olmadığı konusunda büyük bir tartışma başlattı.

 

 

(Bu yazıyı sonuna kadar okumadan önce, size bir spoiler vereyim: Regl sancısı kesinlikle gerçektir!)

Neyse tartışmaya dahil olan bir arkadaş şöyle cevap verdi:

 

 

- Regl sancısı, evsizlik, açlık vs...

Evet; geniş bir ölçekte değerlendirdiğimizde, evsizlik ve açlığın, kırık bir kalpten daha kötü olduğunu kabul edebiliriz. Eğer adet dönemini aşırı ağrılı geçiren kadınlardansanız, regl sancısının da aynı şekilde, kırık kalpten daha fazla acıtabildiğini söyleyebiliriz.

Ancak, bunu yazan adam regl sancısı nedir bilmediği, bizzat deneyimlemediği için, bunun bir yalan olduğunu düşünüyor! Nasıl bir mantıksa...

 

 

- Bir erkek olarak regl sancısının uydurma olduğunu düşünüyorum

Ben de bir kadın olarak, erkeklerin bacak arasının tekmelenmesi sonrası yaşadıkları acıyı bilemiyorum, ancak bununla ilgili o kadar çok hikaye dinledim ki, haliyle gerçek olduğuna inanıyorum. İnsan biyolojisi hakkında da temel bir anlayışım var çok şükür; böyle hassas bir uzuva tekme yemenin korkunç derecede acı verici olabileceğini anlayabilecek kapasitedeyim.

Bazı kullanıcılar bu arkadaşa "Bilmediğin şeyler hakkında konuşma" filan dediler.

Bazılarıysa, regl sancısının nasıl bir şey olduğunu anlatarak kendisini bilgilendirme yoluna gitti. (İyi niyetli çabaları için kutluyorum kendilerini)

 

 

Regl sancısını her kadın yaşar. Kimi çok sancı çeker, kimiyse görece daha kolay atlatır. Bazı kadınlar bunu kramp şeklinde yaşarlar, o kadar ki, ayağa kalkmakta bile zorlanırlar. Bazılarında ise çok ciddi baş ağrısı yapar. Yani, fena semptomlara sahiptir! Şakaya gelmez!

İnanmayacaksınız ama regl sancısı çeken insanlar aramızdalar ve her gün işlerini yapmaya devam ediyorlar. Aileleriyle ilgileniyor, işe gidip geliyor, metrobüse biniyor, hatta bazıları ülkeleri yönetiyorlar! Düşünün ki o kadar şahaneyiz!  

Aranızda regl sancısının gerçek olmadığını düşünen erkekler varsa, bacak aralarının ayda 5 gün kanadıklarını bi' düşünsünler. Nasıl olurdu acaba?

Bu makaleye ifade bırak