04.11.2015 - 02:30 | Son Güncelleme: 04.11.2015-2:30 A-A+

‘Türkiye açık hava film platosu gibi’

Branden Bradley, yeni filmi ‘Kime Niyet Kime Kısmet’i Türkiye’de çekti. Filmin çekimleri Efes ve Kapadokya gibi bölgelerde gerçekleşti. Bradley, ‘Türkiye bir açık hava film platosu’ dedi

‘Türkiye açık hava film platosu gibi’

Gökhan Karakaş - İstanbul

Youtube gibi sosyal paylaşım ortamlarında yayınladığı komedi ve aşk filmleri ile ABD’de çeşitli ödüller alan genç yönetmen ve oyuncu Brendan Bradley, hayli ilginç ve gerçek hayatta yaşanan bir hikâyenin konu edildiği son filmi romantik komedi ‘Kime Niyet Kime Kısmet’ için Türkiye’yi seçti. Uçak yolculuğu ve otel konaklama biletlerinin başka isimler tarafından kullanılamamasının büyük sorunlara yol açtığını ve pek çok genci üzdüğünü gören 32 yaşındaki Bradley, 2013’te bir senaryo yazdı.

Bir genç kızın ilişkisinin ikinci yıldönümünde sevgilisine Türkiye gezisini kapsayan bir yolculuk paketi hediye etmesi ama erkeğin hediyeyi aldığı akşam genç kızı terk etmesiyle başlayan senaryo ilginçliklerle dolu.  

İadesi olmayan ve tarihi yaklaşan seyahat planı için aynı isim ve yaştaki başka bir erkeği yanında götürmek için harekete geçen genç kızın sosyal medyadan çağrı yapmasıyla devam eden hikâyeyi yazan Bradley, film için hayalindeki ülke Türkiye’ye başvurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden izin ve destek alan genç yapımcı, ABD’de uzun zaman yaşayan Esra Onat’ın girişimleriyle VIP Turizm’den de büyük yardım aldı.

Önce internette yayınlanacak

Ekim ayında Türkiye’ye gelen 7 kişilik ekip, İstanbul İzmir-Bademli, Efes, Denizli-Pamukkale, Burdur-Sagalassos Antik kenti, Kapadokya ve Datça-Orhaniye gibi tarihi ve doğal güzelliklerin arasında çekimler yaptı. Filmde başrolü Streamy ödüllü aktris Ashley Clements ile yapımcı Brendan Bradley paylaştı. Başka isme transfer edilemeyen bilet nedeniyle bir araya gelen iki gencin Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerinde başlayan aşkını komik olaylarla anlatan filmin 14 Şubat 2016’da önce internet ortamında yayına girmesi bekleniyor. 

‘Genç ABD’li gezginlere Türkiye’yi anlatacağız’

ABD’nin en çok takip edilen genç yapımcılarından olan Branden Bradley, Non-Transferable adlı filmi ve Türkiye’de yaşadıklarını Milliyet’e anlattı. Filmi daha çok sosyal paylaşım siteleri ve video-bloglar için hazırladıklarını belirten Bradley, “İsmini Türkçe’ye ‘Kime niyet kime kısmet’ olarak çevirdik, sanırım hepinizin kulağına hoş geliyor. Türkiye tam bir açık hava film platosu. Ben komedyenim ve bu kadar güzelliğin içinde romantik komedi filmi çekmek hiç zor olmadı. Misafirperverliğiniz ve ilginizle işimizi kolaylaştırdınız. Kapadokya’da köylüler bizimle oynadı. Kız Kulesi ve Sultanahmet’te İstanbullular bizi yalnız bırakmadı. Efes ve Sagalassos’taki tarihsel zenginlik genç gezginleri kendine çekecek. Filmin büyük bölümü Türkiye’de geçiyor. Sonraki projemi de Türkiye’de hayata geçireceğim” dedi.  

ABD’den sonra Türkiye’de 
Romantik komedi ‘Kime niyet kime kısmet’te Streamy ödülü olan Ashley Clements ve Branden Bradley’e, Shanpa Malcolm, Joey Richter, Julia Cho, Daniel Vincent Gordh, Jessica Andres, Christopher Nicholas Smith ve Esra Onat eşlik etti. Film ABD’den sonra Türkiye’de gösterime girecek.
Bilgi YarışmasıHangisi hukuk kurallarının yaptırımlarından değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.